A megengedett sebességnél is gyorsabban
DevCon 2000
A program csak a megnyitó előtti utolsó órákban vált véglegessé, ennek ellenére minden résztvevő tökéletesen tájékozott volt - köszönhetően annak, hogy a DevCon Online keretében elhelyezett közel száz IBM Thinkpaden mindenki letölthette nem csak a napirendet, hanem személyre szóló, előre megszervezett programját is, és természetesen a Notes segítségével elektronikus levelezését is bonyolíthatta. (Hihetetlen, de igaz: akadt olyan indiai fejlesztő, aki fél év óta levelezett egy németországi cég munkatársával, találkozni azonban a konferencián szerettek volna. Sikerült is, mégpedig meglepő körülmények között: két egymás melletti noteszgépen leveleztek hosszú percekig, amikor kiderült: ha felnéznek, akár szóban is folytathatják a megkezdett eszmecserét.)
A DevCon 2000 szervezői négy témacsoportba sorolták az előadásokat: az "Eszközök és technológiák" mellett a "Vállalati integráció", az "E-business szolgáltatások", valamint az "Üzleti együttműködés" szerepelt - mindez persze önmagában kevés, hiszen a több mint 60 előadást minden jó szándék ellenére is lehetetlen beszorítani a négy szekcióba.
Al Zollar, a februárban kinevezett elnök-vezérigazgató és a szintén nemrégen megbízott Jeanette Horan alelnök kétórás nyitóelőadásban foglalta össze a Lotus által elért eredményeket, majd hivatalosan is bejelentette az egyidejű csoportmunkát támogató Sametime 2.0-s, valamint a közösen felépíthető és karbantartható weblap elkészítésére alkalmas Quickplace 2.0-s verziójának elkészültét.
Később a programcsomagok fejlesztésében részt vett szakmérnökök kis létszámú csoportoknak mutatták be részletesen a programcsomagok újdonságait, illetve a további szolgáltatások kiépíthetőségének lehetőségét.
A QuickPlace 2.0 bejelentése után azonban érthetően ez a csomag került a középpontba. Az e-businesst (vagy ahogyan a fejlesztők és marketingesek többször is jellemezték a Lotus-megoldásokat: az "együttműködő kereskedelmet") támogató, business-to-business kapcsolatok kiépítéséhez szükséges legfontosabb csomagok a DevCon idején már szinte hiánytalanul elérhetőek voltak: a Sametime 2.0-t, a QuickPlace 2.0-t, a Domino Workflow 2.1-et, az XML Toolkitet és a Macromedia DreamWeavert már meg lehetett rendelni, a Domino és a WebSphere pedig a harmadik negyedévtől lesz kapható. (Az új szoftverek próbaváltozata egyébként letölthető a Lotus weboldaláról.)
Originális újdonságot persze a Golden Gate árnyékában sem tehettek a világ minden tájáról érkezett fejlesztők elé, de újszerű, a gyakorlatban az átlagnál gyorsabban megvalósítható megoldásokat kínáló szoftvereket szép számmal elhoztak azok a partnercégek, amelyek önálló kiállításon mutatták be egyedi alkalmazásaikat.
Természetesen az e-business, azon belül is a B2B került a központba, de a "nagy cél" elérése érdekében kifejlesztett szoftverek önmagukban is mutatták a haladás irányát és sebességét.
Egy San Franciscó-i tanácsadócég ifjú fejlesztője fogalmazta meg talán legpontosabban a Lotus-programok általános jellemzőit: szerinte itt sem szeretik jobban a Lotus-alkalmazásokat, mint máshol, aminek az a fő oka, hogy a cég talán túlságosan is gyorsan halad a világsztrádán, azon belül pedig a saját maga által kitűzött nyomvonalon. Mindezt persze inkább pozitívumként közölte, hiszen a világszerte mintegy 60 milliós felhasználói tábor éppen azért gyarapodik minden korábbinál gyorsabban, mert a rendszergazdák és az alkalmazók egyre inkább megérzik, hogy a sárga-fekete dobozos programokkal ideális, személyre szabott szoftverkörnyezetet építhetnek saját számítógépeiken.
San Franciscóban azokat a fejlesztési irányzatokat is érzékeltette az IBM-Lotus vezérkara, amelyek az eddig is előremutató, az internetet természetes kommunikációs közegként használó alkalmazások alapján megrajzolhatók. Az irány vitathatatlanul helyes, s a fejlesztési sebesség túllépéséből még sohasem volt baj az információs szupersztrádán.
Kapcsolódó cikkek
- Életvitelt segítő infokommunikációs technológiák
- microCAD'2008 a Miskolci Egyetemen
- Új Lotus termékek az IBM konferenciáján
- Konferencia a mobilfizetésről áprilisban
- Mobilinternet: a lakosság 54 százaléka elérheti a széles sávot
- ETAPS: magyar jelentkezőket várnak
- IMA Konferencia a hálózati kommunikáció lehetőségeiről
- Összefoglaló az első Adobe webtechnológiai konferenciáról
- A mobilfizetés jelene és jövője a III. magyarországi mobilkonferencián
- Web 2.0 Symposium a Millenárison
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.