IBiT (Informatikai Biztonsági Technológia), avagy a Kürt adatvédelmi és adatbiztonsági portfóliója
Nincs alaposan átgondolva azon adatok köre és prioritása, amelyek fontosak és kiemelten védendők. Nincsenek szabályozva az adatvédelmi feladatokkal kapcsolatos felelősségi szintek, nem megoldott a dokumentálás.
A megfelelően szabályozott, keretek közé szorított rendszer azért is nagyon fontos, mert a statisztikák azt mutatják, hogy az esetek nagy részében, 70-80 százalékában az emberi tényező okozza a bajt.
A Kürt Computer megoldása az IBiT, azaz Informatikai Biztonsági Technológia, amely különböző modulokból épül fel. Az összes modul integrálásával a teljes IT-rendszer, az összes működési folyamat szabályozásra kerül, nemcsak az adatvédelemmel, adatbiztonsággal szorosan összefüggő területek. Az IBiT két alappillére az adatvédelmi, illetve az adatbiztonsági modul. Előbbi az adatok fizikai védelmére, az adatvesztések megakadályozására szolgál, utóbbi pedig az adatokhoz való jogosulatlan hozzáférés elleni védelmi lehetőségeket és megoldásokat foglalja rendszerbe. Természetesen a két terület között sok az átfedés és az összefüggés, mégis érdemes őket különválasztva kezelni - ezt a piacon végzett felmérések is alátámasztják.
Mivel az IBiT nemzetközileg elfogadott szabványok szerint épül fel, alkalmazásával a cégeknek lehetőségük nyílik auditáltatni IT-rendszerüket. Erre várhatóan egyre nagyobb szükség lesz, bizonyos körökben már ma is kötelező a számítástechnikai rendszer minősíttetése. A legszélesebb körben elfogadott minősítési rendszer az ISACA névre hallgató szervezet COBIT szabványgyűjteménye (ennek ajánlásai alapján készült az IBiT is), illetve az ISO-nak is van IT-vonatkozású része. A Kürt mindkét típusú audithoz vizsgázott auditorokkal rendelkezik, így a cégek minősítéséhez is tud szolgáltatást nyújtani. Természetesen a felkészítésnek és az auditálásnak szigorúan el kell válnia, így ugyanazon cégnél csak az egyiket hajthatja végre a Kürt. Jelenleg az IBiT adatvédelmi, adatbiztonsági és katasztrófaelhárítási moduljai iránt a legnagyobb az érdeklődés. Ezek a modulok nagyon hasonlóan épülnek fel, végrehajtásuk az alábbi menetrend szerint történik:
- kívánatos állapot meghatározása,
- adatvédelmi/adatbiztonsági felmérés,
- az informatikai rendszer felülvizsgálata, kockázatelemzés,
- biztonsági rés feltárása,
- megoldási javaslatok,
- közös megvalósítás,
- tesztelés,
- üzembe helyezés,
- oktatás, képzés,
- karbantartás.
Egy-egy modul (például mentési rendszer) kialakításakor a kívánt biztonság eléréséhez szükséges fizikai rendszer is kiépítésre kerül (az előbbi példánál maradva: szalagos egységek, archiváló/mentő szoftverek stb.), illetve kidolgozzák a biztonságos üzemeltetéshez, az emberi tényező okozta hibák kiküszöböléséhez elengedhetetlen működési szabályzatokat. Természetesen az egyik legfontosabb tényező egy ilyen rendszer bevezetésénél a felső vezetés elkötelezettsége, hiszen az IBiT beépül a szervezet életébe, és csak előírásainak következetes betartása révén töltheti be szerepét.
Kapcsolódó cikkek
- KÜRT: sikeres kuvaiti biztonsági intelligencia projekt
- EMC: Leegyszerűsített és hatékonyabb adatvédelem
- Legyen az adatok többszörös tárolásának kiküszöbölése a mentési stratégia része!
- Angliában megkerült egy kormányzati adatokat tartalmazó laptop
- Most akkor személyes adat az IP-cím vagy sem?
- A KÜRT-vezér LETT 2007 legjobb főnöke
- 650 ezer vásárló adatai kerültek ki pénzintézettől
- Adatbiztonság: A globális TMT vállalatok egy helyben toporognak
- Adatbiztonság: a TMT vállalatok egy helyben toporognak
- Időkapszula az Apple-től
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.