Hongkongi kutatók szerint a véltnél kisebb a súlya a "kínai Twitternek"
A meglepő jelentés készítői 30 ezer véletlenszerűen kiválasztott felhasználó mikroblog-bejegyzéseit elemezték. A kutatás során kiderült: a megfigyeltek több mint fele, mintegy 57 százalék egyáltalán nem posztolt mikroblogoldalán, ami vagy inaktív felhasználót vagy a marketingcégek által kreált, fiktív fiókokat sejtet.
A jelentés által felfedett aktivitási rátát a Sina által múlt év végén közzétett statisztikákra kivetítve kiderül: az 503 millió regisztrált felhasználóból csupán kevesebb, mint 220 millió körül alakul a valóságban is aktív mikroblogolók száma, heti rendszerességgel pedig alig 30 millió ember közöl bármit is a közösségi platformon. Ez az adat jelentősen csökkenti a Sina közvéleményt befolyásoló erejét, amit sokan meghatározó véleményformálóként és a kínai demokrácia első számú tereként könyvelnek el.
A kutatás készítői azt is kiemelik: az adatokat 2012 első felében gyűjtötték, azóta pedig a központi vezetés a korábbinál is szigorúbb szabályozásokat vezetett be. Minden új Sina-tagnak például saját névvel való regisztrálást tettek kötelezővé, a mikroblog cenzúrázását pedig a korábbihoz képest megerősítették. A változások a korábban gyakran posztolók aktivitását is visszavethették - sugallják a jelentés készítői.
Kapcsolódó cikkek
- Peking hajlandó tárgyalni a hackertámadásokról Washingtonnal
- Blogot és országot cserélnek egy nemzetközi blogverseny győztesei
- Több ezren cenzúrázzák a "kínai Twittert"
- Peking: a kínai védelmi tárcát érő hackertámadások kétharmada amerikai
- Félnek a mikroblogok erejétől a kínai hivatalnokok
- Az online játékfüggőség tüneteinek azonosítására törekszenek Kínában
- Az interneten becsmérlik a nagy kínai tűzfal atyját a kínai mikroblogolók
- Peking: Amerikából érkezik a Kína elleni hackertámadások többsége
- Kína 100 PFLOPS teljesítményű hibrid szuperszámítógépet épít
- Peking visszautasítja a hackertámadások amerikai vádját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.