Távközlés: EU-USA feszültség
A javaslatot az 58 százalékos német kormányzati tulajdonban lévő Deutsche Telekom tervezett amerikai telefonpiaci inváziójára válaszul terjesztették a washingtoni törvényhozás elé. A DT 50,4 milliárd dolláros, részben készpénzes, részben részvénycserés vételi ajánlatot tett az amerikai VoiceStream Wireless Corp. vezető mobilszolgáltatóra, de pályázik a Sprint Corp.-ra is. A német telefoncég összesen 100 milliárd eurót szánna amerikai terjeszkedésre.
Ron Sommer, a Deutsche Telekom elnöke a Der Spiegel német hírmagazin hétfőn utcára kerülő számának nyilatkozva igyekezett csillapítani az amerikai aggályokat, mondván: az amerikai befektetők szabadon beléphetnek a német piacra. Sommer szerint a VoiceStream-tranzakció után egyébként is 38 százalékra csökkenne a német állam tulajdona a DT-ben, mivel a vételár egy részét 1,5 milliárd részvénnyel fizetnék ki.
A Financial Times szerint az EU Bizottság hétfőn hivatalos figyelmeztető levelet küld Charlene Barshefskynek, a Fehér Ház kereskedelmi különmegbízottjának. A bizottsági szóvivő a Reutersnek nyilatkozva nem erősítette ezt meg, csak annyit mondott, hogy az ügy "az első figyelmeztetés" szakaszában jár, mivel van esély arra, hogy a kifogásolt törvényjavaslatot az amerikai törvényhozás elfogadja.
Kapcsolódó cikkek
- A Google nem használhatja a GMail nevet
- 26 évet kaphat a spam-király
- S&P: negatív figyelőlistán a Deutsche Telekom
- A DT 20 százalékot szerez az OTE görög távközlési cégben
- Lekapcsolnák a netről a fájlcserélőket a japánok
- Gitárgyártó perel a Guitar Hero miatt
- Az iTunes és az iPod miatt perelik az Apple-t
- Vesztegetési botrány a Wikipediánál
- Egységesíteni kell az uniós távközlési szabályozást
- Védjegyoltalmi vita a CeBIT-en