Interneten követhető egy parlagi sas élete
Élő közvetítés indult egy parlagi sas fészekből a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) koordinálásban: az érdeklődők éjjel-nappal interneten követhetik nyomon a ragadozó madár táplálkozási szokásait és fiókái nevelését.
A Helicon Life+ program gondozásában megvalósuló közvetítés nemcsak az érdeklődő laikusok, hanem a biológusok és természetvédelmi szakemberek számára is felbecsülhetetlen értékű információforrást jelent: soha nem látott részletekkel szolgálhat ugyanis a táplálkozási szokásokról és a fiókanevelésről, egy esetleges vészhelyzetben pedig a lehető leggyorsabb reakciót biztosíthatja. A kamera éjszaka is működik, így a sasok eddigi ismeretlen éjszakai viselkedését is tanulmányozhatják a nézők - közölte az egyesület szerdán az MTI-vel.
A parlagi sas világszerte veszélyeztetett faj, az Európai Unió egyetlen jelentős állománya a Kárpát-medencében, elsősorban Magyarországon található. Az állomány azonban kicsi és sérülékeny: a ragadozó madarak ellen elkövetett bűncselekmények száma Magyarországon jelentősen felülmúlja az összes környező országét. Az MME nyilvántartása szerint 2000 óta 176 sas lett mérgezés, lövés vagy fészekpusztítás áldozata.
A kamera élő képét a http://www.imperialeagle.hu/hu/content/webkamera oldalon tekinthetik meg az érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Meghalt az egér atyja
- Robotikai világbajnokságon lettek negyedikek nyírségi diákok
- A számítógépes agyfitnesz javíthatja a romló emlékezetet
- 300 milliós csúcslaborban tanulhatnak a ferencvárosi "tudóspalánták"
- 3D-nyomtatóval készítettek homokszemnyi elemet amerikai kutatók
- Magyar technológiai innováció a szívritmuszavarok feltérképezésére
- 3D-s térképet készítenek robotok a tűzvészek helyszínéről
- A rómaiak tartósabb betont készítettek, mint a mai építőanyag-ipar
- Törökbálintról Hawaiira tart a Puli holdjáró
- Háromdimenziós nyomtatóval készítenének táplálékot a marsi missziók számára
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!