Oroszországban leállították egy nem eléggé hazafias videojáték forgalmazását
Lekerült a boltok polcairól Oroszországban egy második világháborús számítógépes játék, a szemtanúk elbeszélésein alapuló Company of Heroes 2, miután bírálatok érték, hogy orosz szemmel nem eléggé hazafias - közölte a forgalmazó a RIA Novosztyi hírügynökség honlapjának keddi jelentése szerint.
A videojátékban - amely a szovjet Vörös Hadsereg és a náci Wehrmacht küzdelmét állítja középpontba - a felhasználóknak a szovjet oldalon olyan feladatokat kell végrehajtaniuk, mint élő szovjet civilek elégetése, bajtársak megölése golyózáporral és lengyel partizánok kivégzése - olvasható a felhívásban.
"Ezek a részek törvényellenesek, mivel megalázóak nemzetünk méltóságára nézve, és azt a benyomást keltik, hogy a hitleri koalíció katonái fajilag felsőbbrendűek voltak" - olvasható a játék forgalmazása elleni állásfoglalásban.
Georgij Fjodorov ismert orosz jogvédő aktivista a múlt héten azzal a kéréssel fordult az államügyészséghez, hogy tegyék vizsgálat tárgyává a játékot. A Kreml-párti szakértő azt állította blogján, hogy a Company of Heroes 2 a történelmet átírni igyekvő amerikai "szakértők" szüleménye. Hozzátette, hogy a játék szerinte károsan befolyásolja az orosz fiatalság hazafias nevelését. A Relic Entertainment nem kommentálta az ügyet.
A Company of Heroes 2 a 2006-os nagy sikerű első rész folytatása, a metacritic.com tesztelő oldalon 80 százalékos pozitív értékelést kapott. A fejlesztő közlése szerint a játék menete részben Vaszilij Grosszman munkájára épül, a szovjet haditudósító 1959-es Élet és sors című regényében foglalta össze élményeit. A könyvet - amelyet betiltottak a Szovjetunióban - 2007-ben a The Wall Street Journal a 20. század legkiválóbb regényei közé sorolta.
A szovjet és nyugati történészek zöme egyetért abban, hogy a szovjet hadsereg mozgását a háborúban a sztálini politikai rendőrség, az NKVD úgynevezett blokkoló egységei követték, amelyeket a frontvonalak mögé telepítettek azzal a céllal, hogy a meghátráló katonákat lelőjék. Az NKVD tisztogatásokat is végzett az újonnan megszállt területeken, például a kollaborátorok likvidálására.
Az orosz kormányzat továbbra is erőteljesen elutasító a szovjet hadsereg második világháborús magatartását érő bírálatokkal szemben, ami több konfliktust is eredményezett Oroszország és több más ország között. Anthony Beevor brit katonai történész felháborodást váltott ki orosz politikusok körében 2002-ben, amikor Berlin című könyvében a német főváros elleni offenzíváról írt. A történész egyebek mellett azt állította, hogy a Vörös Hadsereg katonái több millió német nőt erőszakoltak meg 1944-45-ben, ahogy előrehaladtak a náci birodalom területén.
Kapcsolódó cikkek
- Easter Egget rejtett el a YouTube
- ROG Tytan G70 – játékra optimalizát PC az ASUS-tól
- Ajándék Xbox Gold Live tagság Office 365 vásárlóknak
- Több tucat tanulmányt hamisítottak meg japán kutatók
- Elutasítja a brit tervet az internetes tartalmak szűrésére az EBESZ illetékese
- Egyre népszerűbb a Nemzeti Jogszabálytár
- MSI GE40 ultrabook játékprogramok futtatásához
- A britek törvényben korlátoznák gyerekekkel kapcsolatos tiltott tartalmak elérését
- 25 milliós bírság a Vodafone-nak
- Online programsorozattal ünneplik a Rubik-kocka 40. születésnapját