Roadshow-val ünnepel a FreeDee
Az idén 10. születésnapját ünneplő FreeDee Kft. októberben négy városban szervez szakmai napokat, hogy választ adjon a helyi mérnökök, tervezők és cégvezetők 3D technológiákkal kapcsolatos kérdéseire. Az ipari alkalmazásra fókuszáló szakmai délelőttökön a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Szeretné látni, hogyan segítheti a 3D nyomtatás és 3D szkennelés az Ön fejlesztési és gyártási folyamatait? Szeretné látni működés közben a legnépszerűbb eszközöket? Kíváncsi melyik technológia biztosítaná a leggyorsabb megtérülést az Ön területén?
A 3D nyomtatók és 3D szkennerek forgalmazásával 2012 óta foglalkozó FreeDee Kft. októberben ünnepli 10. születésnapját, amelynek alkalmából egy gyakorlatias, 10 év tapasztalatára építő programsorozattal készül. Az országjáró szakmai roadshow célja a 3D technológiák ipari alkalmazási területeinek bemutatása azon szakemberek számára, akik még keresik a 3D nyomtatás és 3D szkennelés helyét a saját munkafolyamataikban, beruházás előtt állnak vagy meglévő gépparkjuk kihasználtságát szeretnék bővíteni. Mivel nincsen születésnap ajándék nélkül, az érdekfeszítő programon túl a résztvevők további izgalomra is számíthatnak: a képviselt cégek közül egyet a FreeDee megajándékoz egy Ultimaker S3 kétfejes FFF nyomtatóval!
A FreeDee specialistái négy városba, Győrbe, Kecskemétre, Debrecenbe és Budapestre látogatnak el, hogy rendszerezve mutassák be a 3D nyomtatók és 3D szkennerek működését és a legnagyobb értéket képviselő felhasználási területeiket. A szakmai délelőttök programja mind a négy helyszínen hasonló, mégis személyre szabott lesz azáltal, hogy a FreeDee minden alkalomra meghívja egy regionális partnerét is, aki személyesen számol be a 3D technológiákkal elért eredményeiről.
Az ipari tervezés és gyártás területére fókuszáló példák mellett a résztvevők gyakorlati munkafolyamat-bemutatóra is számíthatnak. Többek között olyan csúcstechnológiás berendezések is bemutatásra kerülnek, mint az Artec Leo kézi 3D szkenner vagy a Markforged különleges kompozit technológiája. Az Artec Leo kézi 3D szkenner jelenleg az egyetlen teljesen vezetéknélküli eszköz a piacon, amely teljesítményét a gyártó 2022-es fejlesztései még magasabb szintre emelték. Az új Artec Leo már hitelesített pontosságot, még gyorsabb adatrögzítést, nagyobb felbontást és a korábbinál is élénkebb textúrát kínál a felhasználóknak. A Markforged legfrissebb újdonsága, hogy legújabb gépükkel, az FX20-szal már ULTEM 9085 Filament mátrix anyaggal is képes kombinálni a gyártó által kifejlesztett folyamatos szálerősítés technológiáját, ezáltal minden eddiginél erősebb alkatrészek gyártására képes.
A FreeDee jubileumi roadshow-ján való részvételt a gyártás, fejlesztés, tervezés vagy szerszámozás területről érkező ipari szakembereknek, mérnököknek, cég- és csapatvezetőknek ajánljuk.
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában
- 3D nyomtatás alkalmazása a prototípus és a nagyszéria közötti feladatoknál is
- A Formlabs palettája két új termékkel bővül
- Hazai vállalat az újgenerációs ipari technológiák nemzetközi élvonalában
- Azonnali megoldás az alkatrészhiányra
- A Xerox és az NPS a 3D nyomtatás terén mélyíti együttműködését
- Milliárdos befektetést kapott a magyar 3D nyomtatógyártó
- 3D nyomtatás és 3D szkennelés témájú ingyenes webinárok
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.