Garantált grafikaturbó az ASUS új alaplapjaival
30 százalékkal is növelhetjük a grafikai teljesítményt
Az ASUS bejelentette A88X-PRO, A88X-PLUS, A88XM-PLUS, A55BM-PLUS és A55BM-E jelű, az AMD Socket FM2+ APU-jaihoz készült alaplapjait. Az újdonságok a „Dual Intelligent Processors 4 with 4-Way Optimization” és GPU Boost technológiák jóvoltából akár 30 százalékkal képesek megemelni a beépített grafika teljesítményét.
Az új ASUS alaplapokkal a PC-építők az igényeiknek és a rendelkezésre álló költségvetésnek tökéletesen megfelelő számítógépet készíthetnek maguknak – egy sor exkluzív eszközzel, amelyek segítenek a legújabb, FM2+ foglalatos „Kaveri” APU-k teljesítményének maximális kiaknázásában.
Megőrizve a kompatibilitást az AMD korábbi, FM2 foglalatos (Richland és Trinity) APU-jaival, az A88X-PRO, A88X-PLUS, A88XM-PLUS, A55BM-PLUS és A55BM-E alaplapok képesek az AMD legmodernebb, Kaveri APU-jait is kezelni, amelyek már Microsoft DirectX 11.1-kompatibilisak, igen gyors és zökkenőmentes grafikát biztosítva, valamint natív PCI Express 3.0 támogatást tartalmaznak a teljes sebességű bővíthetőséghez. A Socket FM2+ APU-k használatával az új ASUS alaplapok immár natívan támogatják a 4K felbontást is HDMI és DisplayPort csatlakozóikon, lehetővé téve az ultramagas (UHD), akár 3840 x 2160 képpontos felbontást is.
Jobb APU-teljesítmény
Az ASUS A88X-PRO, A88X-PLUS, A88XM-PLUS, A55BM-PLUS és A55BM-E alaplapokkal az ASUS méltán híres „Dual Intelligent Processors 4 with 4-Way Optimization” technológiája megérkezett az AMD platformra is. Ez egy olyan kényelmesen használható eszköz, amely dinamikusan hangolja az ASUS TPU (TurboV Processing Unit), EPU (Energy Processing Unit), DIGI+ Power Control és Fan Xpert 2 technológiákat a teljesítmény növeléséhez, valamint a minél alacsonyabb zajszint és a minél jobb hatásfok eléréséhez — mindössze egyetlen kattintással.
Az exkluzív ASUS GPU Boost technológiával pedig bármelyik APU feloldható és túlhajtható, akár beépített grafikus vezérlő szintjén is. Még a nem Black Edition APU-k teljesítménye is megnövelhető, akár 30 százalékkal.
Csúcstechnológiák, exkluzív funkciók és megbízhatóság
Az ASUS A88X-PRO, A88X-PLUS, A88XM-PLUS, A55BM-PLUS és A55BM-E alaplapok számos egyéb, az ASUS-tól mostanra megszokott és szinte elvárt csúcstechnológiát is tartalmaznak. Az 5X Protection technológia az érzékeny alkatrészeket védi a rövidzárlattól, az elektromos túlfeszültség ellen és más hasonló kockázatoktól. Egészen pontosan, az ASUS 5X Protection része az ASUS DIGI+ VRM (feszültségszabályzó modul) technológia, amellyel biztosítható a processzor kiegyenlített áramellátása; a túláramvédelem a RAM-modulokat károsító rövidzárlatok kivédéséhez; az elektrosztatikus kisülésvédő, valamint a korrózióálló hátoldali I/O-csatlakozók – különféle technológiák kombinációja a lehető legjobb megbízhatóság és strapabírás érdekében.
Az „USB 3.0 Boost with UASP Mode” az USB 3.0 egyébként is magas sebességét javítja tovább: intelligens módon optimalizálja az átviteli parancsokat, hogy más alaplapoknál több adatot lehessen elküldeni és fogadni rövidebb idő alatt. Az új ASUS alaplapokba egy parádésan egyszerű UEFI BIOS került, amely egy barátságos, grafikus felületen teszi lehetővé a felhasználók számára például gyorsindító beállítások és kedvencek megadását a leggyakrabban használt beállítások gyors eléréséhez.
Elérhetőség
Az új FM2+-foglalattal ellátott ASUS A88X és A55 alaplapok hazai elérhetősége a jövő héttől esedékes.
Kapcsolódó cikkek
- Megjelent az Intel C216 lapkakészletre épülő ASUS P8C WS alaplap
- 7 GHz-es CPU-órajel és öt világrekord ASUS Z77-es alaplapokkal
- Új TUF sorozatú alaplapot mutatott be az ASUS
- Megjelent az ASUS új Republic of Gamers Maximus V GENE alaplapja
- ASUS Z9PE-D8 WS: Jól bővíthető platform új Intel Xeon processzorokhoz
- Játékhoz optimalizált mini-ITX Maximus VI Impact alaplap az ASUS-tól
- AMD FM2+ APU-khoz készített alaplapot az Asus
- ASUS 8-as sorozatú alaplapjai USB 3.0 tanúsítvánnyal
- Az ASUS ROG Maximus VI Extreme nyolc új teljesítményrekordot is beállított
- Az ASUS három játékosoknak szánt Z87-es alaplapot jelentet meg
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.