Essence III az ASUS-tól
Előerősítőt, USB DAC és fejhallgató-erősítőt tartalmaz a készülék
Az ASUS bejelentette Essence III jelű készülékét, egy kiegyensúlyozott kialakítású, USB-s digitális-analóg (DAC) átalakító, amely képes a legmodernebb Direct Stream Digital (DSD) szabvány szerinti lejátszásra azok számára, akik a legtisztább hangminőségre és rugalmas zenehallgatási lehetőségekre vágynak.
A rendkívül precíz órajelek és az aszinkron USB gyakorlatilag megszünteti a jittert (a digitális jelek szóródását), a különválasztott digitális, analóg és tápáramköri lapok pedig gondoskodnak arról, hogy az Essence III kristálytisztán, áthallások nélkül továbbítsa a hangokat. A lépcsős csillapítóval vezérelt, távirányítható hangerőszabályzóval igen pontosan állíthatók be a kimeneti szintek – ha kell, a szoba túlsó feléről is.
DSD-lejátszás, precíziós időzítés és felsőkategóriás alkatrészek a páratlan hűségű hangzás érdekében
Az Essence III natívan támogatja mind a DSD64, mind a DSD128 kódolási sebességeket, így a hifirajongók a lehető legjobb minőségben élvezhetik a digitális zenét.
A tiszta arany, hőmérsékletkompenzált kristályoszcillátorok (TCCO/TCXO) és az aszinkron USB kivételesen precíz időzítést tesz lehetővé, így az Essence III fantasztikus dinamikával és minimális jitterrel, lenyűgöző hűséggel képes kibocsátani a hangokat.
Az Essence III-ban minden sztereo csatornához egy külön AD1955 DAC található, és külön áramköri lapok az analóg és digitális audiojelekhez, illetve a tápellátáshoz. A gondos tervezés és a felsőkategóriás alkatrészek használata tökéletes egyensúlyt eredményez, amely tovább javítja az Essence III hangjának a tisztaságát. Az igényes, kerámia AD 827SQ és a japán gyártmányú MUSES 02 műveleti erősítők azt eredményezik, hogy az Essence III egyformán fantasztikusan gazdag hangot képes megszólaltatni mindenféle típusú zene esetén – legyen az akár klasszikus, akár rock.
Szűrt tápáram a konzisztens működéshez
Az Essence III tápellátásának alapjául egy minőségi toroidtranszformátor szolgál, amely tiszta, konzisztens tápellátást biztosít és minimálisra csökkenti a zajt. Az ASUS mérnökei a transzformátorra egy egyedi szilíciumacél csíkot helyeztek, hogy csökkentsék a hiszterézis okozta energiaveszteséget, és ezzel is javítsák a tápellátás stabilitását.
Az Essence III tápegysége ezenfelül függetlenül látja el a bal és jobb csatornákat árammal – ezzel is csökkentve az áthallás okozta interferenciát. Egy LDO feszültségszabályozó gondoskodik a stabil tápellátásról, az ingadozásokat pedig német gyártmányú WIMA® FKP 2 kondenzátorok simitják és szűrik.
Csatlakoztat, szabályoz, elámul és élvez
A be- és kimenetek nagyszerű rugalmasságának és a finom szabályozhatóságnak köszönhetően az Essence III a hifirajongók álma.
Az Essence III beépített erősítője képes meghajtani a 600 ohmos fejhallgatókat is egy 6,3 mm-es jack aljzaton keresztül, de használható kiegyensúlyozott csatlakozás is, mini-XLR csatlakozókkal a lehető legjobb jelminőség és a minimális interferencia érdekében – tökéletes azok számára, akik a fejhallgatót is maximálisan szabályozni kívánják. A bemenetek lehetnek digitálisak (USB, Toslink, AES/EBU vagy koaxiális kábelen keresztül), illetve sztereo AUX; a vonali kimenetek közül pedig használható sztereo RCA (phono) és kiegyensúlyozott XLR kimenet egyaránt.
Az extrém precíz szabályozáshoz az Essence III egy sor lépcsős csillapítót alkalmaz, külön a fejhallgató- és a vonali kimenethez. A relé alapú felépítés megszünteti a hagyományos hangerőszabályzók felépítéséből eredő torzításokat, a vonali kimenet pedig távolról is vezérelhető – igen ritka funkció a lépcsős csillapítókat használó DAC-k esetén. A készülékhez jár egy távirányító is, amellyel mind a hangerő, mind a be- és kimeneti szintek szabályozhatók, lehetővé téve a finom vezérlést a szobából bárhonnan.
Az Essence csapat tervezői sok időt töltöttek az Essence III fizikai kialakításával. Az előlapi panelen a tápkapcsoló és a bemenetválasztó gombok találhatók a gyors szabályozáshoz és a készülékek gyors kiválasztásához; valamint minimalista visszajelző LED-ek, amelyek világos, egyértelmű jelzéseket adnak a bemenetekkel kapcsolatban.
Az elegáns doboz nyugodtan elhelyezhető a többi hifi-eszköz mellé, és a burkolata szinte taszítja az ujjlenyomatokat – úgyhogy az Essence III nemcsak jól néz ki, hanem tiszta is marad.
Kapcsolódó cikkek
- 10 ujjas 10,1-es kompakt notesz az ASUS-tól
- Az ASUS bejelentette R7 250 és R7 240 grafikus kártyáit
- Az ASUS bemutatta a Matrix R9 280X grafikus kártyákat
- R9 200 és R7 200 sorozatú DirectCU II grafikus kártyák az ASUS-tól
- Csúcskategóriás ASUS monitor IGZO képernyővel
- Megérkezett a Google zenei szolgáltatása Magyarországra
- USB Voyager 1.0
- Garantált grafikaturbó az ASUS új alaplapjaival
- Játékhoz optimalizált Orion for Consoles headset az Asustól
- Majkáék a YouTube toplista élén
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.