Ingyenes könyv az internetes biztonságról
Ingyenesen letölthető, a számítógép biztonságos használatáról szóló elektronikus könyvet jelentetett meg a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT). A könyv közérthető nyelven íródott, így bárki számára értelmezhető műről van szó.
Az NJSZT nyilvánosan elérhetővé tette informatikai biztonságról szóló könyvét, melyet bárki letölthet. A térítésmentes szolgáltatással az NJSZT célja, hogy közérthető nyelven nyújtson nélkülözhetetlen ismereteket a számítógép-használók informatikai eszközeinek, személyes adatainak megfelelő védelméhez.
A mű különösen időszerű, mivel az informatikai eszközök robbanásszerű terjedése egyre komolyabb kockázatot is jelent a felhasználók számára. A kockázatok tudatosítása és a megelőzés egyre fontosabb társadalmi feladat.
A könyv egyúttal a 2013 októberében bevezetett IT biztonság nevű új ECDL modul tankönyveként is jól használható. A könyv az NJSZT oldaláról szabaon letölthető.
Kapcsolódó cikkek
- Elektronikus képzési portál segíti a fiatal munkakeresőket
- Google tudásbázis Budapesten reklámszakemberek, vállalkozások, startupok és diákok képzésére
- Mobilalkalmazások: kik a legaktívabbak?
- Nyomtatott könyvsorozat készülne a Wikipédiából
- Pályázatot hirdet a Műszaki Egyetem űrtechnológiai fejlesztési ötletekre
- Diplomaosztó a Digitális Mesterkurzuson
- Az országban egyedülálló mobilkommunikációs képzés indult az SZTE-n
- Egyre több alkalmazást töltünk le
- Kis- és középvállalatok informatikusainak indít hálózati képzéseket a D-Link
- Magyarul is elérhető a Duolingo
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja
VR Health Champions néven 7,8 millió eurós program indult, hogy felgyorsítsa a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) technológiák bevezetését az egészségügyi ellátásban Európa-szerte. A hároméves projekt célja, hogy lebontsa a piaci, klinikai és szabályozási akadályokat, illetve felgyorsítsa a VR és AR, összefoglaló néven XR (kiterjesztett valóság) alkalmazások fejlődését a kevésbé fejlett régiókban – ehhez az Európai Regionális Fejlesztési Alap régióközi innovációs beruházások (I3) eszköze biztosít társfinanszírozást.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen
Közel kétezer versenyző regisztrált már a legnagyobb hazai informatikai versenyre, az idén nyolcadszorra megrendezett Országos IT Megmérettetésre. Az október 31-én kezdődő, ötfordulós versenyen nemcsak saját szakterületükön próbálhatják ki magukat és csapatukat a senior és junior IT-sok, hanem tanulásra is használhatják a versenyfeladatokhoz kapcsolódó magyarázatokat. Az állandó önképzés a szervezők tapasztalatai szerint napjainkban már a tudás szinten tartásához is elengedhetetlen, hiszen a mesterséges intelligencia már most minden negyedik IT-szakember munkáját elveheti. Az Országos IT Megmérettetésen MI-t használó alkalmazások is részt vesznek, így az indulók nemcsak a többi informatikus átlagához tudják viszonyítani saját tudásukat, hanem a géphez is.
Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja
A Vatera.hu új aloldalán, a Vatera Galérián szakértő régiségkereskedők, művészeti galériák kínálják kiváló állapotban fennmaradt, vagy szakszerűen restaurált műtárgyak és lakberendezési tárgyak ezreit. A francia barokk szekrényektől kezdve az ezüst étkészleten át a kortárs alkotásokig terjedő, folyamatosan változó online katalógus minden darabjának eredetiségére garanciát vállalnak a szakértő eladók.
Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők
Bár drámainak tűnik a digitális visszaélésekben ellopott pénzek összege, ám az elektronikus pénzforgalom is drasztikusan bővül. 1 millió forintnyi utalásból 30 forintot szereznek meg a csalók, míg 1 millió forintnyi kártyás fizetésből 383 forintot – ami fájó, hogy a fenti összegnek egyre nagyobb része a kártya- és számlabirtokos kára lesz – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.