A Sharp weboldalán megcsodálhatjuk a sarki fényt
A Quattron Pro technológiájú tévékészülékek piaci bemutatóját kivételessé téve a Sharp egy nem mindennapi projektet indított el. A cég weblapján csodálhatja meg a sarki fényt: kép egyenesen Alaszkáról.
Május 15-ig a Sharp weboldalán élőben, a közvetlenül Alaszkáról jövő képen csodálhatja meg a sarki fényt. Ez az élmény az AuroraWebcamnek köszönhetően érhető el. Szintén megtekintheti az előző éjszakán felvett képekből álló videót.
A jelenség kivételesen látványos lesz az említett technológiával rendelkező készülékeken – a Quattron Pro matricájú képernyők nem csupán a HD felbontásnál 2,5-szer erősebb felbontásban képesek vetíteni a képet, de a kibővített alapszín palettának köszönhetően (a sárga alpixel hozzáadásával), több mint egymilliárd színárnyalatból álló színekben gyönyörködhetünk.
A Sharp Quattron Pro készülékek az egyetlen olyan sorozatgyártott Full HD tévémodellek, amelyek HDMI kapcsolaton keresztül Ultra HD (4K) felbontású képet vetítenek. Még abban az esetben is, ha a tartalom alacsonyabb felbontású, a Quattron Pro panel intelligens felbontás javító technológiája 4K közelire növeli a képfelbontást, függetlenül attól, hogy műholdas, kábeles vagy földi adásról, Blu-ray ill. DVD lejátszóról vagy konzolról legyen szó, vagyis a kép minden esetben élesebb és élénkebb lesz. A csatlakozásnak köszönhetően a természeti jelenségek, mint például a sarki fény, kivételesen csodásan néznek ki, a színek és a kép nem torzulnak el.
Kapcsolódó cikkek
- Zsebnyomtatóval rukkolt elő egy izraeli start-up
- Mi történik adatainkkal, ha szerződést bontunk a tárhelyszolgáltatóval?
- Újabb nagyvállalati megoldás a Delltől és a Red Hattól
- A Festipay lesz a Sziget rendezvényeinek kártyaszolgáltatója
- EMMA 2.0 medikai alkalmazás – új távlatok az egészségügyi informatikában
- Bankkártya méretű mobileszköz töltő
- SUSE kGraft: nincs megállás
- Újabb LG ívelt OLED TV érkezett hazánkba
- Magyar cég kínálatában a Tecnomatix digitális gyártási termékcsalád
- Telemedicina: életmentés a Telenor segítségével
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.