Egyre többen kezdik már hat éves koruk előtt az internetezést Kínában
A kínai kiskorúak többsége már 10 éves kora előtt internetezik, csaknem egynegyede pedig 6 éves kora előtt megismerkedik a számítógéppel és benne a világhálóval - állapította meg egy, a tavalyi adatokat elemző friss kutatás.
A városi gyerekek három dologra használják leginkább a világhálót: online játékra, zenehallgatásra és a közösségi médiában üzenetek küldésére, illetve online társalgásra - idézi a kutatás eredményét a China Daily című angol nyelvű napilap. A vidékiek esetében egyedül a csetelés nem olyan népszerű.
Kínában mind súlyosabb gond a fiatalok körében kialakuló internetfüggőség, amellyel sem a családok, sem az egészségügy, a társadalom nem igazán tud mit kezdeni. A helyzet súlyosságát jelzi, hogy több olyan halálesetről is érkezett hír, amely során a tinédzser étlen-szomjan eltöltött hosszú órák után végül élettelenül ledőlt a székről a nyilvános internetklubokban.
Egy, a függőkről készült filmből kiderült, vannak, akik bepelenkázzák magukat, csak hogy ne kelljen a komputer elől elmozdulniuk. A szülők végső elkeseredésükben viszik, olykor csalják el csemetéjüket az országban százszámra megtalálható magánintézetekbe, nem ritkán illegális rehabilitációs központokba.
Ezek nagy részében katonaikiképzés-szerű fegyelmezési módszerekkel igyekeznek rendszert vinni a fiatalok mindennapjaiba, függőségüktől megszabadítani őket. Jó hírüket igencsak megtépázta az a néhány haláleset, amelyeket a terápia részét képező durva bánásmódra vezetnek vissza.
Hétfőn nyilvánosságra hozott adatok szerint Kínában az internetet használók száma június végén elérte a 632 milliót. Ez azt jelenti, hogy az év első hat hónapjában 14,42 millióval lettek többen. A jelentés megállapítja, a kínai internetezők hetente csaknem 26 órát használják a világhálót, ami növekvő tendenciát jelent.
Kapcsolódó cikkek
- Megugrott a kínai okostelefonok eladása
- Újabb közösségi oldalakat és programokat blokkolnak Kínában
- Japán háborús bűnösök vallomásai kerülnek az internetre Kínában
- Kegyetlen módszerekkel szoktatják le a fiatalokat az internetfüggőségről Kínában
- Gyerekektől tudnak igazán tanulni a számítógépező idősek
- Egyre nehezebb az i-közvélemény állami befolyásolása Kínában
- Új munkakört teremtett az illegális szexuális tartalmak elleni harc Kínában
- Szigorodik a kínai internet szabályozása
- Majdnem minden tízéves internetezik Németországban
- Kínai kampány az online pornográf tartalmak ellen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Karácsony a virtuális térben
A mesterséges intelligencia része a mindennapoknak, legyen szó munkavégzésről, oktatásról, tudományos kutatásokról, vagy éppen a karácsonyról. Az ünnepet is képes tökéletesen reprodukálni a technológia, általa olyan hangulatot, enteriőrt lehet előállítani, amire mindenki vágyik.