A tenger mélyét fotózzák a Google Utcaképéhez hasonló technikával
Olyan speciális víz alatti panorámafelvételek készítenek, amelyek segítségével a jövőben bebarangolhatók lesznek az ország tengeri rezervátumai.
A képeket olyan adatokkal illusztrálják, amelyek bemutatják a korallok megőrzésére és helyreállítására irányuló erőfeszítések sikereit és kudarcait is. A panorámaképek a tervek szerint segíteni fogják a melegedő óceánok, a környezetszennyezés és a hurrikánok korallzátonyokra gyakorolt hatásait kutató szakemberek munkáját.
A projektben résztvevő tudósok remélik, a fotókat látva az emberek jobban megértik majd a tengeri rezervátumok munkáját.
A feltérképezésben a tudósok ugyanazt a technológiát használják, mint a népszerű Google Utcakép (Street View) internetes alkalmazás. A legfontosabb különbség az, hogy ezúttal a kamerát is tartalmazó, mintegy 65 kilogrammos felszerelést nem autóra, hanem a búvárokra erősítik.
A búvárok az egyórás merülések alatt húszszor nagyobb területet tudnak a speciális felszereléssel lefotózni, mint amit a hagyományos víz alatti fényképezőgépek tehetővé tesznek. Emellett a felszerelés rögzíti a GPS koordinátákat is - nyilatkozta a projekt igazgatója, Richard Vevers.
Kapcsolódó cikkek
- A Google Street View már gesztusokkal is irányítható
- Indiai történelmi nevezetességekkel bővült a Street View
- Múzeumokban selfie-ztek a Street View kamerái
- Mihez kezd az agresszív sofőr a Google vezető nélküli autóival?
- Újra járja az országot a Street View
- Kisebb időutazás a Google Street Viewval
- Három hét alatt körbeérte a Földet a Google internetszóró léggömbje
- Víz alatti Street View képek az USS Mohawkról
- Google-tudásbázis Budapesten
- Integrált vércukorszintmérővel ellátott kontaktlencse a Google-től
Fényképezés ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.