A Harvard kamerákkal követte hallgatóit a beleegyezésük nélkül
A múlt tavasszal a Harvard Egyetem egy nem teljesen etikus kutatást végzett, ugyanis az intézmény rejtett kamerákkal követte nyomon a hallgatóságot.
Az egyik legnevesebb amerikai egyetem, a Harvard furcsa módszerrel figyelte saját hallgatóit, az előadásokon való jelenlétet. A megkérdezésük és a beleegyezésük nélkül rejtett kamerákat szereltek fel, és azáltal követték nyomon a jelenlétet. Összesen 2000 hallgató jelenlétét figyelték meg hónapokon keresztül.
Mint kiderült, a kamerák pillanatképeket készítettek, melyeket egy számítógép analizált. Megnézte például, hány üres hely van egy előadóteremben. Szerencsére arra nem volt képes, hogy egyes hallgatókat beazonosítsa.
A kutatók azt mondák, ők minden jogi lépést megtettek, amit a helyzet megkövetelt, többek között azt is, hogy az egyes képeket törölték, amint ez lehetséges volt. Ennek ellenére a diákok után való kémkedés még mindig jelentős felfordulást váltott ki, olyannyira, hogy ennek nyomán a Harvard újragondolja a stratégiát.
Forrás: Engadget.com
Kapcsolódó cikkek
- Bemutatták a kémszoftvert az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának
- A Crouching Yeti kiberkémkedési kampányban eddig 100 szervezet érintett
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- SMS-ek százmillióit figyelte az NSA
- Az NSA beépült az Xbox Live-ba és a World of Warcraftba
- Elkészült a debreceni Református Nagytemplom 3D-s modellje
- Bitcoinnal lehet fizetni egy ciprusi egyetemen
- A magyarok félnek, hogy megfigyelik őket
- Olcsóbb lesz a felsőfokú oktatás
- Orvosinformatikai képzés indításáról állapodtak meg
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.