NetIQ Secure Configuration Manager 6.0: a biztonsági előírások szakértője és őre
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a NetIQ Secure Configuration Manager 6.0. Az eszköz ellenőrzi a vállalat rendszereinek beállításait, és jelzi, ha azok eltérnek a megfelelőségi előírásoktól, illetve a legjobb gyakorlatoktól. A megoldás révén így a szervezetek egyszerűen kivitelezhetik és igazolhatják a compliance követelmények teljesítését, legyen szó akár a SOX, a PCI DSS, a HIPAA, a FISMA vagy a NERC CIP és egyéb szabályozások feltételeiről. A legújabb kiadás a hálózati eszközökre is kiterjeszti a vizsgálatot, és integrálható a NetIQ biztonsági információ- és eseménykezelő megoldásával.
A NetIQ Secure Configuration felméri a rendszerek konfigurációját, majd az eredményeket a testre szabható, valamint a szabványoknak megfelelő házirendsablonok segítségével összeveti az ajánlott beállításokkal. Ahol olyan beállítást észlel, amely nem felel meg a compliance követelményeknek, illetve az adatbázisában található legjobb gyakorlatoknak, azt külön jelzi. Ilyen esetben az informatikai szakemberek eldönthetik, hogy megtartják a beállítást, vagy utasítják az eszközt a szükséges módosítások elvégzésére. A NetIQ Secure Configuration Manager ezenfelül olyan riportok készítésére is alkalmas, amelyek segítségével a vállalatok igazolhatják a megfelelőségi előírások teljesítését.
A NetIQ a legújabb kiadásban a hálózati eszközökre is kiterjesztette a biztonsági beállítások felmérését. A NetIQ Secure Configuration Manager beépített támogatást tartalmaz a Cisco és Juniper készülékek vizsgálatához, egyéb eszközök elemzésénél pedig egy új, rugalmas kiegészítő teszi lehetővé a támogatás kiterjesztését az ügyfelek, illetve a szolgáltatók számára.
Az új változat ráadásul integrálható a NetIQ Sentinel szoftverrel is, ennek köszönhetően a biztonsági információ- és eseménykezelő megoldás felé egyszerűen továbbíthatók az olyan események adatai, amelyeknél hibát jelzett a vizsgálat. Így a biztonsági elemzők is egyértelmű képet kapnak az infrastruktúra megfelelőségi elmaradásairól és sebezhetőségeiről, és felmérhetik a kockázatokat, illetve megtehetik a szükséges lépéseket. A megoldás emellett egyéb GRC (biztonságirányítási, kockázatkezelési és compliance-kezelési) megoldásokkal is együttműködik, továbbá jelentősen csökkenti a működtetési költségeket és egyszerűsíti az együttes használatot a Unified Compliance Framework interface (UCFi) támogatásának köszönhetően.
A Secure Configuration Manager újfajta, egyszerűbb licencelési konstrukcióban érhető el, amelyben a felhasználók akár szerverenként, munkaállomásonként, eszközönként vagy IBM i LPAR megoldások esetén logikai partíciónként is igényelhetik a licenceket.
A NetIQ Secure Configuration Manager 6.0 már elérhető. További információért kérjük, látogasson el a következő weboldalakra: https://www.netiq.com/products/secure-configuration-manager/ és http://netiq.hu/files/products/netiq/NetIQ_Secure_Configuration Manager_flyer_hu.pdf
Kapcsolódó cikkek
- Egy izraeli hackert gyanúsítanak Madonna dalainak kiszivárogtatásával
- Filmpályázat a biztonságosabb internet napjára
- Nem kell mindig mindent megosztani
- Dzsihadista hackertámadás ért több mint 20 ezer spanyol szervert
- Év eleji rohamot indított a váltságdíjszedő kártevő új változata
- A privátszféra a kibertámadások új célpontja
- 7 trend, amelyre érdemes odafigyelni 2015-ben
- Új hullámban támadják a számítógépeket az ESET szerint
- Az Iszlám Állam támogatói feltörték a CENTCOM Twitter- és YouTube-fiókját
- Az online vevők fele nem kapja vissza a pénzét
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.