Mobilon is tájékozódunk egészségünkről
Hazánkban egyre népszerűbbek a különféle egészségügyi és életmód alkalmazások. A Szinapszis Kft. kutatása szerint az okostelefon-tulajdonosok 17%-a töltött már le ilyen applikációt.
A Szinapszis Kft. készített egy felmérést, amelyben arra volt kíváncsi, az emberek mennyire töltenek le, illetve használnak egészségügyi mobilalkalmazásokat. A felmérésben résztvevők 36%-a hallott már egészségügyi vonatkozású mobilappokról, amely jelentős növekedést jelent az előző évek 26%-hoz képest. Megfigyelhető, hogy mind a krónikus betegek (38% vs. 26%), mind az okostelefonnal rendelkezők (49% vs. 36%) tájékozottsága számottevően javult ebben a kérdésben. Mindkét vizsgált csoport esetében 12-13%-os növekedés tapasztalható egy év leforgása alatt.
Az okostelefonnal rendelkezők megközelítőleg 82%-a töltött már le bármilyen alkalmazást készülékére, személyenként átlagosan 9 darabot. Az alkalmazások letöltésével kapcsolatos döntést pedig továbbra is az befolyásolja leginkább, hogy a kérdéses applikáció ingyenesen vagy térítés ellenében tölthető-e le. |
A kutatásból kiderült, hogy az egészségügyi témájú appok megítélése továbbra is pozitív, a válaszadók 2/3-a tartja hasznosnak az egészségügyi vonatkozású mobil appokat. Azok pedig, akik rendelkeznek letöltött egészségügyi és/vagy életmód alkalmazással, 44%-ban napi szinten használják is azokat. Azon válaszadók közül, akik hallottak már egészségügyi mobil alkalmazásokról, 19% nyilatkozta azt, hogy hallott már a – krónikus betegek, illetve a nem betegek számára egyaránt hasznos információkat tartalmazó – WEBBeteg mobilappról és le is töltötte azt.
A jelenleg már 15 ezer letöltőt számláló WEBBeteg mobilalkalmazás személyre szabható formában teszi elérhetővé a WEBBeteg.hu tartalmait. A portál célja pedig az, hogy mind a weben, mind pedig a mindig kéznél lévő okostelefonokon szakmailag megbízható forrást nyújtson a laikus felhasználók számára.
Ami az alkalmazást igazán egyedivé teszi, hogy nemcsak egy-egy szűkebb betegcsoportra specializálódik, hanem általánosan mindenki számára hasznos és értékes információkat tartalmaz. A személyre szabható hírfolyam funkción felül különböző kalkulátorok, betegséglexikon és tünetellenőrző segítségével kaphat a felhasználó teljesebb képet saját testéről és egészségi állapotáról, valamint arra is lehetősége van, hogy kérdéseit feltegye az orvos válaszol rovatban.
A WEBBeteg alkalmazás ingyenes. Elérhető az App Store-ban és a Google Playen.
Kapcsolódó cikkek
- Az új BodyMaps mobilalkalmazással felfedezhetjük belső szerveink működését
- Megkezdődik az LG G Flex 2 globális terjesztése
- Maciképű robot gondozót fejlesztettek ki Japánban
- Hangostérkép segíti a látássérülteket
- Táblagépeken is használható az Inbox
- Egykamerás optikai távolságmérő okostelefonra
- Mobilalkalmazással kerül helyére Van Gogh füle
- Növelte az alkalmazások maximális méretét az Apple
- PC-n is elérhető a Flipboard alkalmazás
- A digitális patológia nyugdíjba küldi a mikroszkópot?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.