A Facebook megnyitotta Internet.org platformját a fejlesztők előtt
A Facebook hivatalosan is elindította Internet-org platformját, melyet már elérhetővé tett a fejlesztők számára is. A lehetőség révén akár 4 milliárd ember is kapcsolatot teremthet egymással.
Mark Zuckerberg, a Facebook feje jelentette be videoüzenetben és hivatalos blogposztjában, hogy a vállalat hétfőn megnyitotta Internet.org platformját a fejlesztők számára, akik itt különféle applikációkat fejleszthetnek.
A platform révén nagyjából 4 milliárd ember számára nyílik lehetőség, hogy internet-hozzáférés nélkül is kapcsolatba léphessenek egymással. Korábban a Internet.rog korlátozott parnerrel és szolgáltatóval dolgozott együtt, mint például a Wikipédia, álláskereső és egészségügyi oldalak, és természetesen a Facebook is köztük volt. A közösségi oldal több vállalattal, köztük a Microsofttal, a Samsunggal és a Qualcommal is partnerségre lépett, hogy a projekt beindulhasson.
Zuckerberg terveit számos kritika érte már, melyek szerint a projekt ötlete ütközik a netsemlegesség elvével. A Facebook feje természetesen visszavágott, és elmondta, ő maga is támogatja a netsemlegességet, viszont fontosnak tartja, hogy az internet olyan területen is elérhető legyen, ahol eddig nem volt biztosított. Ahogyan korábban fogalmazott, az internet-hozzáférés mindenkit megillető jog.
A tervek szerint a jövőben tovább bővítik majd a platformot, és számos országban elérhető lesz. Márciusban Chris Daniels, a projekt alelnöke a Mashable-nek elmondta, hogy a vállat tervei között szerepel, hogy az év végégig 100 országban elérhetővé tegyék az Internet.org-ot.
A program első körben kilenc országban indul útjára: Zambiában, Tanzániában, Kenyában, Ghánában, Kolumbiában, Indiában, Indonéziában, Guatemalában és a Fülöp-szigeteken.
A múlt hónapban, az éves F8 Developer Conference keretében mutatták be napelemes drónjukat, amelynek az lesz majd a feladata, hogy eljuttassák az internetet a szükséges területekre. A pilóta nélküli repülő jármű azóta már befejezte első próbarepülését az Egyesült Királyságban. A Facebook továbbá műholdakon és lézeres technológiákon is munkálkodik, hogy az elmaradott területekre eljuttassák az internetet.
Forrás: Mashable.com; kép: tweaktown.com
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi média hálójában
- Instant Article – azonnali hírek a Facebookon
- Mennyit ér egy lojális vásárló szavazata, avagy hol szeretünk online vásárolni?
- Internetet anyák napjára?
- Fejlesztőket vár a Samsung az okosórájához
- Magyar útlevelet és drogot is vásárolt egy robot az internet fekete piacán
- Frissült az Android Wear platform
- Mobilbarát oldalakat preferál a Google kereső
- Az Apple elárulta fejlesztői konferenciájának dátumát
- 100 napig a levegőben a Projekt Loon ballonjai [Videó]
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.