Számítógép dönt, megtarthatja-e az állását?
A híres Turing-teszt arra keresett választ, hogy képes-e egy gép arra, hogy a vele chatelőt átverve elhitesse, ő nem gép, hanem igazi élő ember. Képes.
Jogilag meglehetősen bonyolult helyzet állhat elő, ha a közeljövőben egy számítógép fogja eldönteni, van-e szükség valakire a munkahelyén, vagy inkább elbocsátják. Pedig a döntéselőkészítésben, vagy az ügyfélszolgálatokon már ma jól felhasználják a gépek képességeit. Számtalan előnyt kínálnak a számítógépek: bármilyen meglepően is hangzik, de hamarosan látóvá tehetnek eddig nem látókat, hallást adhatnak siketeknek, nyelveket fordíthatnak jelen időben.
De hol tart most a mesterséges intelligencia? Hogyan határozza meg életünket? Kell-e tőle tartani? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Közelről meghallgatható műsora.
forrás: Kossuth Rádió/Közelről / hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- Új applikáció segíti a kismamákat
- Műholdakkal akar olcsó internetet egy brit vállalkozás
- Máshogy keresnek társat az iPhone-osok, mint az androidos telefont használók
- A magyarok használják leginkább álláskeresésre a közösségi oldalakat
- Segíts otthonról látássérülteknek újságot olvasni!
- IVSZ: a 15 évesek 60 százaléka digitálisan írástudatlan
- A Wikipédia kapta az Asztúria Hercegnő-díjat
- Egyre több európai kedveli a robotokat
- Külön sávot kaptak Antwerpen járdáin a séta közben SMS-ezők
- Kismamabarát applikációt indított a Családháló.hu
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.