Cuki robot kampányol az Indiegogón
Cuki robotot készített a Blue Frog Robotics. Buddy, a család leendő új kedvencének kampánya csütörtökön jelent meg az Indiegogón.
A Blue Frog Robotics olyan robotot készített, mely gyerekkorunk kedvenc földönkívülijére, E.T.-re emlékeztet. Buddy mindössze 56 cm magas, fehér színű, és az arca egy beépített tablet képernyője. Az Android alapú, Intel Atom processzorral rendelkező tablet (ami tulajdonképpen Buddy agya) egy forgatható fejformába van beillesztve, és mindez egy kúp alakú törzsön helyeszkedik el. Buddy három keréken gurul, kér nagyobb van elöl és egy kisebb hátul.
Jibo nevű társához hasonlóan Buddy kéz és láb nélküli robot, ami egyrészt könnyebbé teszi a fejlesztést, másrészt pedig kevésbé félelmetes.
Buddy sok mindenre képes. Beszél és hall, érzékeli a környezetét, tájékozódik a szobában, felismer arcokat, játszik a gyerekekkel, vigyáz a házra, beállítja az ébresztőórát, figyelmeztet a napi teendőkre, és tűz és füst érzékelője is van.
Beépített kamerája segítségével távolról is láthatjuk mi történik épp a lakásban. Küldhetünk üzeneteket, Skype-olhatunk, kapcsolatba léphetünk más okoseszközökkel.
Mindezen funkciók alatt a kijelzőn aranyos arckifejezések jelennek meg. Például mikor az a feladata, hogy őrizze a házat, úgy „csinál”, mintha elaludna. Az akkumulátor 8-10 órán keresztül működik.
A többi startup robothoz hasonlóan Buddy nyílt forráskódú lesz, így a fejlesztők szabadon írhatnak új alkalmazásokat.
A Blue Frog Robotics 2016 májusára szeretné forgalomba hozni a robotot. Az Indiegogón három nap alatt másfélszeresét érte el a tervezett 100000 dollárnak. A kampány alatt a Buddy Classic Edition 649 dollárba kerül.
Kérdés, vajon Buddy vagy Jibo – akinek a második kampánya indult nemrég el az Indiegogón – kerül előbb a piacra, és melyikük hódítja meg a vásárlók szívét?
Forrás: Mashable.com
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikai megarobot megküzd japán ellenfelével
- Robotprogramozásról lányoknak
- Már 460 ezer forintért lehet egy humanoid robotunk
- Az élet értelmét fogalmazta meg a Google chatbotja
- Robotok fogadják a vásárlókat Tokióban
- Mire jó a biochip?
- Két nap alatt házat épít egy robot
- Steve Wozniak: a robotok háziállatként tartanak majd minket
- A Huawei közreműködésével hozzák létre Brüsszelben a „jövő campusát”
- Tudáspark alakul Debrecenben
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.