Mintha Steve Jobs megelevenedett volna
Steve Wozniak, az Apple társalapítója szerint az új Steve Jobs-filmet látva olyan érzése volt, mintha maga Jobs és a többiek jelentek volna meg a filmvásznon - adta hírül a Deadline.
A mozis portál a Jobs-film hétvégi Telluride filmfesztiválos vetítése után találkozott a film szereplőivel és rendezőjével, valamint Wozniakkal. Az Apple cég társalapítója a bemutatót követő partin a rendezőt és Sorkint is dicsérte, és kiemelte a színészek rendkívül hiteles játékát.
A The New York Times arról számolt be, hogy a Michael Fassbender főszereplésével forgatott produkciót a közönség meleg fogadtatásban részesítette.
Danny Boyle rendező a kritikusok szerint kitűnő munkát végzett: Aaron Sorkin 200 oldalas, főleg párbeszédekre épülő forgatókönyvéből izgalmas filmet készített.
Az Indiewire.com Fassbendert és a Macintosh marketingfőnökét alakító Kate Winsletet is az idei Oscar-verseny esélyesnek nevezte.
A The Guardian és a The Chicago Tribune ugyanakkor nem állt be a lelkesedők táborába. A brit lap ugyan méltatta Fassbendert, és a Jobs-filmet Boyle utóbbi években forgatott legjobbjának nevezte, úgy vélte, Jobs érzelgősséget elkerülő ábrázolása ellenére mégiscsak az iPhone-fetisisztákhoz szól. A Tribune pedig azt kifogásolta, hogy miközben a film vizuálisan kétségtelenül szórakoztató, drámailag nem elég erős.
A Steve Jobs című életrajzi filmet az imdb.com szerint január 14-től vetítik a magyar mozik.
Kapcsolódó cikkek
- Mobilmozik
- Spike Lee chicagói drámája lesz az Amazon első filmje
- Tim Cook telefonkönyvében még mindig szerepel Steve Jobs
- A Vodafone mozi szolgáltatást indít a Red előfizetőknek
- Eltűntették a rekordnézettségű kínai szmogdokumentumfilmet a videomegosztókról
- Karácsonykor kerül a mozikba a film Edward Snowdenről
- Oscar-díj - Az illegális letöltők körében az Amerikai mesterlövész nyerne
- Internetbiztonsági kisfilmek a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat honlapján
- Filmgyártásra készül az Amazon online
- Az Amazon győzött a Golden Globe-on
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!