Lezárult az e-egészségügyi rendszer fejlesztése
Lezárult a nemzeti egészségügyi informatikai (e-egészségügyi) rendszer fejlesztésének projektje, a 2,1 milliárd forintos uniós támogatással megvalósuló fejlesztéssel egy úgynevezett ágazati platform jött létre, amelyen keresztül a szakmai felhasználók számára helytől és időtől függetlenül elérhető az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (eeszt).
Ónodi-Szűcs Zoltán kijelölt egészségügyért felelős államtitkár a pénteki projektzáró konferencián úgy fogalmazott, ez a projekt az egyik legfontosabb az egészségügy területén, hiszen egyrészt összehangolja az intézmények működését, másrészt egy olyan adatbázist fog kezelni, amely a későbbi döntéseket alapozza meg. Hozzátette, a rendszer a későbbiekben azt is biztosítja majd, hogy a lakosság a betegadataihoz kellő biztonsággal hozzáférhessen.
Szabó Bálint, a projekt szakmai vezetője ismertette: a program keretében létrehozták az ágazati portált az egészségügyi szféra regisztrált felhasználóinak. Ezen a zárt szakmai portálon a többi között megteremtik az egykapus jelentésküldés lehetőségét, a háziorvosok, szakorvosok számára közvetlenül elérhetővé válnak a saját vagy a kezelt betegre vonatkozó adatok, és az intézményi ellátási dokumentumok is - közölte.
A portál ezen kívül az orvosok, a patikusok és az intézmények számára egységes kommunikációs rendszert biztosít.
A rendszer bevezetése több ütemben valósul meg az elkövetkező két évben, és a szolgáltatások köre is bővülni fog, ezek közé tartozik például az e-recept, az e-beutaló, a digitális képtovábbítás vagy a távkonzílium.
Kapcsolódó cikkek
- Megnyílt az első online klinika
- Online is elérhetőek lesznek a Bajcsy-Zsilinszky kórházban kapott leletek
- Egységes logó jelzi majd a biztonságos online patikákat Magyarországon
- Egészségügyi adatokat önkéntesen megosztó portál indult
- Az itt élő külföldieket célozza az új, angol nyelvű egészségügyi webáruház
- Egységes logó jelzi majd a biztonságos online patikákat az EU-ban
- A rákos áttéteket is okozó endotoxinokról indult ismeretterjesztő honlap
- Honlap készült az otthoni ápolás tudnivalóinak oktatására
- Internetes szervdonor-regisztrációs rendszert indítanak Kínában
- Ingyenes beteggondozási programot kínál a Telekom
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.
A Thermaltake bemutatja első Bumblebee (dongó) színű termékét
A Thermaltake, a prémium toronyházak, hűtések, gamer perifériák és nagy teljesítményű memóriák piacán vezető PC-komponens márka bejelentette a The Tower 200 Bumblebee Mini toronyházat, egy új színű változatot a közkedvelt The Tower sorozatban. A Tower 200 egy mini-ITX toronyház függőleges kialakítással és kivételes hűtési hatékonysággal. Bár ez a ház kompakt méretű, egy 4090-es grafikus kártya és egy 280 mm-es radiátor is elfér benne. Az új élénk sárga árnyalat hozzáadásával a The Tower 200 sorozat már hat színben kapható: fekete, Snow, Turquoise, Racing Green, Matcha Green és Bumblebee, így könnyedén kiválaszthatod a stílusodhoz illő The Tower 200-at.
Magyarországon is elkezdték blokkolni az AI robotok hozzáférését a weboldalak
Felmérésünk szerint az 1000 legolvasottabb magyar weboldal nagyjából 1%-a blokkolja a mesterséges intelligencia robotok hozzáférését tartalmaikhoz. Világszinten ez az arány már 20% felett jár, de Magyarországon is növekedés várható.
Gyerekszobától a tanteremig – Két nap a digitális tudatosságért
Mit jelent a digitális szülőség a XXI. században? Hogyan tudjuk online is biztonságban gyerekeinket? Milyen eszközkészlettel tudjuk elősegíteni, hogy élmény legyen a tanulás? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az a kétnapos esemény-sorozat, melyet a digitális tudatosság jegyében szerveznek a Magyar Telekom székházban.