A Nokia Networks támogatja a lányok technológiai oktatását
Mint a legnagyobb hazai K+F központ a Nokia Networks vallja, hogy a sokszínűség segíti a fejlődést. A vállalat úgy döntött, hogy támogatja a Skool független non-profit kezdeményezést, melynek küldetése, hogy új oktatási formában adjon át hasznos és használható technológiai ismereteket fiatal lányoknak és nőknek. Önkéntes mentorként a Nokia Networks alkalmazottai aktívan részt vesznek ebben a speciális oktatási programban, és támogatják, hogy a fiatal hölgyek megtanuljanak kódolni.
Az IVSZ tanulmánya szerint a magyar IKT-szektorban a női munkavállalók meglehetősen alulreprezentáltak 5%-kal, míg a nyugat-európai országokban ez a szám eléri a 20%-ot. Vezetői pozíciókat tekintve az európai IKT munkaerő-piac hasonló szakadék előtt áll: míg általában a vezető pozíciók 45,2%-át töltik be nők, az IKT szektorban ez a mutató csak 19,2%.
A lányoknak szóló Skool képzések a 10-18 éves korosztályt célozzák, elsősorban olyan témákról szólnak, mint az alapvető programozási ismeretek, a játékfejlesztés, saját honlap építés vagy a robotika. A Nokia Networks-nél tartott szombati tréning reggel kilenckor kezdődött, és − egy kis bemelegítés után − reggel és délután is két-két órát tanultak kódolást a résztvevők. Közben megismerkedtek a vendéglátó Nokiával, meglátogatták irodájukat, beszélgettek női alkalmazottakkal és Nokia fejlesztőkkel is. A cél az volt, hogy megismerjék magát a telekommunikációs iparágat, valamint azt, hogy a távközlés hogyan segíti mindennapi életünket.
Kapcsolódó cikkek
- Gimnazista lányok tanultak programozni a Morgan Stanleynél
- Okostanteremért versenyezhetnek az általános iskolák
- Digitalizálták a hetedikes diákokat az alternatív iskolában
- Kulcsfontosságú szerepe van a digitális eszközöknek az oktatásban
- Programozás-oktatás lányoknak élményalapon
- OECD: a rendszeres iskolai számítógép-használat nem javítja a diákok teljesítményét
- Szabad lesz mobilozni a fizikaórán
- Okosabbak a magyar nők? A kütyüfelmérés szerint is
- Robotprogramozásról lányoknak
- Jövő év végére minden állami iskolában lesz internet
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.