Napi kilenc órát kütyüznek az amerikai tinik
Egy friss tanulmány szerint az amerikai tinik naponta kilenc órát töltenek kijelző – okostelefon vagy számítógép képernyő – előtt.
Pedig a kilenc órába még csak nem is számították bele azt az időt, amit a házi feladat elkészítésével töltöttek a tinédzserek az interneten. A fiatalabb, 8-12 év közötti gyerekek hat órát töltenek készülékeikkel a Common Sense Media nevű csoport által bemutatott tanulmány szerint.
Jelentős eltérések mutatkoztak a 13 és 18 év közöttieknél a nem, a család bevétele és a bőrszín alapján is. Az alacsonyabb jövedelmű családokban élő gyerekek, bár ritkábban jutnak hozzá tablethez és okostelefonhoz, jóval többet használják őket, mint a jómódú családok gyerekei.
A fiúk többet játszanak videojátékokkal, mint a lányok: naponta átlagosan 56 percet töltenek ezzel, a lányok csak hét percet. Az utóbbiak ugyanakkor 92 percen át böngészik a közösségi oldalakat, míg a fiúk 52 percig. Az afroamerikai fiatalok gyakrabban ülnek a képernyő elé: átlagosan tizenegy órát töltenek ott, csaknem három órával többet, mint a latin-amerikaiak és a fehérek.
Az idő nagy részében, csaknem a felében telefonjukat használják a fiatalok, ezen érik el a közösségi oldalakat. Minden második megkérdezett számolt be arról, hogy naponta végignézi a Facebook- és Twitter-fiókját.
A Common Sense Media nonprofit szervezet, melynek célja, hogy segítse a családokat az eligazodásban a média és az új technológiai eszközök között. A tinédzserek szokásait vizsgáló kutatásban több mint 2500, 8 és 18 év közötti gyerek és fiatal vett részt.
Kapcsolódó cikkek
- Előírnák a böngészőadatok tárolását
- A Nokia Networks támogatja a lányok technológiai oktatását
- Nem csak a műveltség számít: a britek legtöbbje megbukott a Cyber IQ teszten
- Amikor halálba visz a kiberzaklatás
- A német fiatalok már napi negyedórát tévéznek mobilon
- Internetes „civil újságíróként” pozitív változásokat érünk el
- Az információs társadalom megbízható adatokat követel
- 25 éves srác keres a legtöbbet a YouTube-on
- Púposak lehetnek a telefonfüggő gyerekek
- Megnyílt az első online klinika
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.