Könnyebb lesz a rák diagnosztizálása Óbudán
Uniós támogatást kapott a budapesti Szent Margit Kórház. A pénzből négy röntgengépet cserélnek újakra, melyeket elsősorban a vezető haláloknak számító daganatos betegségek felismerésére fognak használni.
Az új energiatakarékos röntgenberendezések kisebb sugárterhelést jelentenek a betegekre és a dolgozókra egyaránt, valamint a környezetet sem terhelik a veszélyes hulladéknak számító röntgenfilmmel. Emellett segíteni fogják a kórházak közötti elektronikus adattovábbítás rendszerének kialakítását is.
A cserét az indokolta, hogy az évente több mint 20 ezer vizsgálatot végző, és több száz daganatos megbetegedést diagnosztizáló kórház röntgenfelvétel-átvilágítója már egy éve javíthatatlanul elromlott, és a felvételi berendezések is amortizálódtak. A digitális technológiára történő átállással viszont nemcsak megszűnik a röntgenfilm és a vegyszerek használata, de egyszerűsödik a felvételek archiválása és továbbítása is, és mindenekelőtt könnyebben és pontosabban diagnosztizálhatóvá válnak a Magyarországon vezető halálozási oknak számító daganatos megbetegedések. Emellett felgyorsulnak a vizsgálatok, rövidül az előjegyzési idő, a modern berendezések alkalmazása pedig kisebb fajlagos energiaköltséget jelent majd a kórház számára.
A KSH adatai szerint az elmúlt 15 évben 32-34 ezer magyar halt meg évente daganatos megbetegedések következtében, és a rák egyre jelentősebb haláloknak számít. Az első számú, egyben a legveszélyesebb rosszindulatú daganatok közé a légcső, a hörgő és a tüdő tumorai tartoznak. A Szent Margit Kórház új röntgengépeivel a tüdő mellett az emésztőrendszer daganatos megbetegedéseit, a degeneratív tüdőbetegségeket (emphysema, COPD, fibrosis), a szív- és érrendszeri betegségek közül pedig a keringési elégtelenséget lehet majd diagnosztizálni és követni.
Kapcsolódó cikkek
- Új megoldásokkal segíti a személyre szabott gyógyítást az SAP
- Robotok segítenek egy magyar kórházban
- Jövő tavaszra meglehet a Segítő Kezek infokommunikációs modellprogram eredménye
- Egy adatbázisba kerül összes egészségügyi adatunk
- Robotokat alkalmaztak gerincműtéteknél Kínában
- Hőre robbanó mikroszkopikus gránátot fejlesztenek a rák ellen
- Lezárult az e-egészségügyi rendszer fejlesztése
- Megnyílt az első online klinika
- Hang alapján ismeri fel a Parkinson-kórt egy magyar algoritmus
- Kockázatos az internetes gyógyszerrendelés
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.