4 digitális trend 2016-ban
A Future Hunters jövőkutató ügynökség szerint a digitális világ határai átíródnak. 2016 a digitális innováció felgyorsulásáról szól a robotikától a mesterséges intelligencián át a virtuális valóságig.
Közhely, hogy csak a változás állandó, de most minden eddiginél gyorsabb ütemben zajlik. A GE legfrissebb cikke prognózist állít a 2016-os esztendőre, melyben kiemeli, hogy az ugrásszerűen gyorsuló technológiai innováció világában egyre rövidebb idő alatt mennek végbe a nagy horderejű események. E felgyorsult világ és a digitális átalakulás hatásai minden területen érezhetők lesznek.
1. Alkotó+munka: egy új kreatív osztály kialakulása
Egyre több az olyan robot, amelynek ügyessége és gyorsasága már-már az emberével vetekszik. Az evolúciós technológia jelenlegi új hulláma azonban nem csak a manuális, hanem a kognitív feladatok automatizálását is magával hozhatja. A következő évtizedben a munkák akár 44 százalékát automatizálhatják, ám miközben az okosgépek felszabadítanak bennünket az unalmas feladatok végzése alól, azt is lehetővé teszik, hogy több időt fordítsunk a kreativitásra.
2. A mesterséges idegháló: a mesterséges intelligencia következő határa?
Az egyik legnagyobb filozófiai vita akörül folyik, hogy a mesterséges intelligencia képes lesz-e valaha is elérni az emberi intelligencia szintjét. Az „okos” és az „intelligens” között alapvető különbségek vannak. A mesterséges ideghálózatok olyan ugrásszerű fejlődést jelentenek a mesterséges intelligencia területén, amely a keresőmotoroktól kezdve a mobil eszközökön, a dolgok internetén, az épített és digitális infrastruktúrán, a drónokon és a robotokon át az űrkutatásig szinte mindent megváltoztathat.
3. Szabad tudat földrajzi kötöttség nélkül: a virtuális valóság által fémjelzett jövő
A virtuális valóság még mindig réspiacnak számít, de mostanra talán jelentős fordulópont küszöbéhez értünk. A nem is olyan távoli jövőben a számítógépek már folyékonyan tudnak majd kommunikálni közvetlenül az emberi aggyal, végső soron pedig támogatni tudják majd a számítógép és az agy közötti kommunikációt a virtuális valóságban.
4. Minden vállalat technológiára és szellemi tulajdonra épül majd
Ez a száguldó világ több, régóta működő vállalatot kényszerít majd, hogy felülvizsgálja és megújítsa tevékenységét és működési módszereit annak érdekében, hogy fenntartható módon és versenyképesen működhessen tovább.
Az innováció és az átalakulás elképesztő méreteket ölt. A felgyorsult változás jelentős hatásai minden iparágban és tudományágban érezhetőek lesznek. Ebben a helyzetben azok lesznek a győztesek, akik képesek gondolkodásukat folyamatosan frissíteni, és a gyors változások korában is relevánsak tudnak maradni. Ezt felismerve például a GE Digital üzletága digitális iparvállalati elképzelések jegyében olyan jelentős Predix platformokat és szoftveres megoldásokat fejleszt, amely gondoskodik ügyfelei sikerességéről.
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.