Öldöklő verseny a kínai okostelefon-piacon
A gyártók rangsorának átrendeződése közepette nőttek tavaly az okostelefon-eladások Kínában - derül ki az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat negyedéves okostelefon-piaci jelentéséből.
A tavalyi negyedik negyedévben 117,3 millió okostelefont értékesítettek Kínában, 7,9 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. Tavaly összesen 434,1 millió darabot adtak el, 2,5 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.
A legnépszerűbb márkák rangsora átrendeződött az év folyamán, az éves eladási ranglistát vezető Xiaomi a negyedik negyedévben a harmadik helyre csúszott vissza, a vezetést az éves ranglistán második Huawei vette át, míg az éves forgalomban harmadik Apple a második helyet szerezte meg. A 2013-as év vezető hármasa, a Samsung, Lenovo és a Coolpad teljesen eltűnt a 2015-ös ranglistáról.
A negyedik negyedévben a Huawei 17,9 millió okostelefont értékesített Kínában, 50,8 százalékkal többet, mint egy évvel korábban, piaci részesedése pedig 15,2 százalékra nőtt az egy évvel korábbi 10,9 százalékról. A Huwei 2015-ös piaci részesedése 14,5 százalék lett 62,9 millió, az előző évinél 53,0 százalékkal több készülék eladásával.
Az Apple a tavalyi negyedik negyedévben 17,1 millió okostelefont értékesített Kínában, 16,8 százalékkal többet, mint 2014 negyedik negyedévében. Piaci részesedése 14,6 százalékra nőtt 13,5 százalékról. Az Apple tavaly 13,4 százalékos piaci részesedést szerzett Kínában a 2014-es 8,8 százalék után 56,0 százalékkal több, 58,4 millió iPhone eladásával.
A Xiaomi 16,9 millió okostelefont értékesített, 15,3 százalékkal többet, mint egy évvel korábban, piaci részesedése pedig 14,4 százalékra emelkedett 13,5 százalékról. A Xiaomi 2015-ös piaci részesedése 15,0 százalék volt az egy évvel korábbi 12,4 százalék után. Tavaly a 2014-esnél 23,2 százalékkal több, 64,9 millió okostelefont értékesített a Xiaomi.
A prémium kategóriás készülékek értékesítésében a Huawei mutatta fel a legnagyobb előrelépést tavaly Kínában, hiszen készülékeinek átlagos eladási ára (ASP) 20,9 százalékkal 213 dollárra emelkedett, miközben az egész évben piacvezető Xiaominál az ASP 7,6 százalékkal 141 dollárra csökkent. Az ASP az összes többi kínai gyártónál is csökkent tavaly. A legmagasabb átlagáron az Apple értékesítette készülékeit, 718 dolláron, 15,7 százalékkal drágábban az előző évinél.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG az MWC-n mutatja be az új, X sorozatú okostelefonokat
- Megérkezett az LG Zero okostelefon
- A Vodafone ügyfelei a legelégedettebbek
- A honor 5X stílusos, mégis megfizethető
- Profi videókamera az LG legújabb okostelefonja
- Okostelefon az idei slágerajándék
- Okostelefonra cseréltük a CD-lejátszót
- Javulást hozott az iskolai eredményekben az okostelefon tiltása Angliában
- Az Apple a világelső okostelefon gyártó
- A mobiltelefonok virágkora még csak most kezdődik
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Helyezd át zökkenőmentesen Google Fotóidat az ASUSTOR NAS-odra!
Miután véget vetettek az ingyenes korlátlan tárhelynek, a Google Fotók már csak 15 GB tárhelyet kínál ingyen. Fénykép- és videógyűjteményed folyamatos bővülésével a 15 GB tárhely gyorsan megtelik. Ahelyett, hogy minden hónapban több tárhelyért fizetnél, miért nem viszed át a fényképeidet egy ASUSTOR NAS-ra? Hosszú távon pénzt takarít meg és nagyobb biztonságot nyújt.
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.