Smart Squash – egy „játékos” fejlesztés lett az Ericsson Budapesti innovációs garázsának első projektje
A budapesti Ericsson Innovációs Garázs elindította első kooperáción alapuló garázsprojektjét a BME Nagysebességű Hálózatok Laboratóriumával és az ELTE Kommunikációs Hálózatok Laboratóriumával együttműködésben.
A projekt célja, hogy különböző audiovizuális interakciók segítségével élménydúsabbá tegye a fallabda sportot a játékosok számára. A helyszínt biztosító sportszakmai partner a Gold Center Oktatási és Sportközpont.A projektben résztvevő csapat létrehozott egy dolgok internete (IoT) játékteret, amelyet akár más sportágak esetén is lehet majd alkalmazni a jövőben. A játéktérben különböző érzékelőket és adatbemeneteket telepítettek, amelyek a felhőalapú elemző rendszer, a SmartActive Squash intelligens fallabda környezet részeit alkotják. Ebben a környezetben a projekt a fallabda játék élményének, a játékosok erőnlétének és hatékonyságának növelését, valamint az edzések szórakoztatóbbá tételét tűzte ki célul. A próba pályát a budapesti Gold Centerben építik ki. A technológia révén a legkiválóbb élményt lehet nyújtani minden játékosnak, azok felkészültségétől függetlenül.
Beskid Vilmos, az Ericsson Magyarország K+F Központjának vezetője elmondta: „A projekt jelentősége az, hogy létrehoztuk a fallabda játék során keletkező heterogén adatfolyamok valós idejű, felhőalapú feldolgozásának lehetőségét. Ez az integrált sportanalitikai szolgáltatás segíti a játékosokat és az edzőket, ugyanakkor interaktív, játékos tevékenységgé varázsolja a sportot, akár kezdőkről, akár profikról, akár hobbi játékosokról, esetleg profi meccsekről legyen szó.”
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- Konferencia a NOSQL eszközök hazai alkalmazásairól
- Az ericsson kiscellás szolgáltatásával már „Házhozszállítás” is van a Legia Varsó stadionjában
- Lengyelországban is együttműködik az Ericsson és a UPC
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan
- Ericsson: a globális mobiladat-forgalom 65 százalékkal nőtt egy év alatt
- Az akadozó streamingtől lesz feszült a felhasználó
- Az Ericsson az 5G-hez közelíti a hálózati lefedettséget, a hálózat teljesítményét és képességeit
- Szoftveralapú adatközpontok: új korszak kezdődik
- A felhőt és a mobilitást biztonsággal menedzseli az EMS
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.