Egy DDoS támadás akár 430 millió forintba is kerülhet
A Kaspersky Lab és a B2B International piackutató cég Corporate IT Security Risks 2016 tanulmánya szerint, melyet 25 ország több, mint 4 000 képviselőjével végeztek, egy cégnek egyetlen egy DDoS támadás akár 430 millió forintba is kerülhet, habár ez az összeg nagyrészt attól függ, milyen gyorsan fedezik fel a támadást.
A kutatásban olyan különböző méretű cégek vettek részt - beleértve magyar cégeket is -, melyeket DDoS, azaz elosztott szolgáltatás-megtagadással járó támadás ért az elmúlt egy évben. A cégeket arról kérdezték, hogy mennyi járulékos költséget halmoztak fel a támadás eredményeképpen. Mivel sok DDoS támadás azonnal köztudottá válik, a cégek hitel- és biztosítás besorolásai megváltozhatnak és ez okozza a legnagyobb kiadásokat a közép és nagyméretű cégekben. A kisméretű vállalatokban a legnagyobb költség az alkalmazottak DDoS következtében keletkező túlóráinak kifizetése volt. A DDoS támadások után a cégeknek új alkalmazottakat kell felvenni. A kérdezett szervezetek 37%-a tervezi jelentősen növelni IT szakemberei számát.
A további nagyobb kiadások között szerepel még az ügyfelek kompenzálása, az IT infrastruktúra és szoftverek biztonságának javítása, az alkalmazottak továbbképzése és a cég jóhírét rehabilitáló PR költségek. Ezek együttvéve körülbelül 106 000 dolláros (29 millió forintos) kiadást eredményezhetnek a kisméretű cégek esetében illetve több, mint 1,6 milliót dollárt, azaz közel 430 millió forintot a nagyobb vállalatoknál. A kutatásban azt találták, hogy ha egy támadást az első 24 órában fedeznek fel, az fele annyi költséget jelent a cégnek egy olyan támadáshoz képest, amit csak egy nappal később detektálnak.
"Kutatásunk bizonyítja, hogy egy DDoS támadás egyike a legdrágább kiberveszélyeknek a vállalatok számára. Drágábbak, mint egy zsarolóvírus-fertőzés. Egyetlen egy DDoS támadás hosszú időre teljesen lebéníthatja egy adott cég online szolgáltatásait, károsíthatja a vállalat jóhírét és jelenlegi vagy jövőbeli ügyfelektől foszthatja meg a szervezetet. Voltak olyan esetek, amelyekben egy hosszadalmas DDoS támadás sikeres online cégek bezárásához vezetett. Proaktív védelemi megoldások segítségével gyorsan felfedezhető egy folyamatban lévő DDoS támadás és egy olyan megoldás esetében, mint a Kaspersky DDoS Protection, a vállalatok azonnal értesülhetnek a támadásról, amint az megkezdődött a DDoS Intelligence rendszernek köszönhetően, így elhárítható minden lehetséges veszély" mondta Alexey Kiselev, A Kaspersky DDoS Protection projekt vezetője.
Tudjon meg többet a DDoS támadásokról a Kaspersky DDoS Intelligence jelentésből. Még több információt találhat a Kaspersky Lab nyújtotta védelemről a DDos támadásokkal szemben itt.
Kapcsolódó cikkek
- Trend Micro az ITBN-en: csodát ígérő megoldások helyett vissza az alapokhoz!
- A check point felmérése szerint a zsarolóprogramok elárasztják a vállalati rendszereket
- 500 000-en töltötték le a hamis Pokémon Go applikációt
- Száz százalékos védelem a zsaroló vírusok ellen az új Trend Micro megoldásokkal
- Az RAA zsarolóvírus új verziója vállalatok megtámadására született
- Egy zsaroló vírus támadás akár 27 millió forintba kerülhet a kis és közép vállalatoknak
- Gugi, a trójai bankvírus túljárt az új Android 6 operációs rendszer eszén
- Ransomware-as-a-Service: zsaroló vírus rendelésre
- Az ESET kutatói frissítéseket találtak a Torrentlocker zsarolóvírushoz
- A Check Point kutatói felfedték a ’cerber’ komplex Cyber zsaroló rendszerét
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.