Ilyen az Air Force One testközelből!
Hogy néz ki az amerikai elnök magángépe belülről? Hogy készítik fel az Air Force One-t egy hosszabb útra? Mit rejtenek a marylandi támaszpont kapui? A DoQ megmutatja.
A DoQ-n október 22-én debütáló Elnöki különgép című dokumentumfilmben a nézők egy hat állomásos túrán vehetnek részt, melyen megismerhetik a „repülő Fehérházat”, az utazáshoz szükséges biztonsági intézkedéseket, a páncélozott limuzinokal és harckocsikkal felszerelt repülőtereket, sőt az ex-elnök, George W. Bush vezetésével beleshetnek a repülő elnöki lakrészébe is.
Az Air Force One a Boeing 747 jelentősen átalakított, speciális berendezésekkel felszerelt változata, ami képes 14 órán keresztül szállítani az elnököt és csapatát, bárhova a Földön. Az Elnöki különgép című dokumentumfilm az amerikai fővárostól 17 kilométerre, az Andrews katonai támaszpont zárt kapui mögé kalauzolja a nézőket, túl a fegyveres őrök és a 24 órás megfigyelőrendszer vigyázó szemein. Megismerhetjük az elnök biztonsági szolgálatát, bepillantást nyerhetünk a szigorúan titkos légvédelmi rendszerbe, valamint megtekinthetjük a szuperszonikus sebességhez közelítő teljesítményű motorszerkezetet is. Íme, néhány érdekesség ízelítőül az Air Force One-ról!
Az első elnök a levegőben
Franklin D. Roosevelt volt az első amerikai elnök, aki repülővel utazott szolgálati ideje alatt. 1943-ban a világháború idején Marokkóba repült, hogy Winston Churchillel tárgyaljon – az út három napig tartott a „Flying Boat” nevű Boeing 314-es gépen, ami Miamiból indulva a brazíliai Belém városán keresztül repülte át az Atlanti-óceánt.
Elnöki kényelem
A háromemeletes repülőgépen teljes kényelem övezi az elnök minden útját, ugyanis lakrészében – a hálószobán, öltözőn és fürdőszobán kívül – van edzőterem, konferencia terem és egy tágas, mindennel felszerelt iroda is. Vészhelyzet esetére egy teljesen felszerelt műtő is rendelkezésre áll, hiszen az elnök orvosa is mindig a fedélzeten utazik.
Tankolás a levegőben
Az Air Force One képes bárhova elszállítani az Egyesült Államok elnökét megszakítás nélkül, így felmerülhet a kérdés, mekkora a gép üzemanyag tartálya? Nos, a tartály befogadóképessége véges, azonban a Boeing gépet képesek a levegőben is megtankolni egy másik katonai gép segítségével. Akár a földön, akár a levegőben történik a tankolás, az Air Force One üzemanyagát minden esetben vizsgálják, sőt gyakran külföldről szállítják, hogy illetéktelenek semmilyen szinten ne férhessenek hozzá.
Air Force One dizájn
1962-ben jelent meg először a kék-fehér dizájn az akkori Boeing 707-es repülőgépen, amely John F. Kennedyt szállította. Jackie Kennedy First Lady a gép arculatának megálmodását Raymond Loewy ipari tervezőre bízta, aki korábban a Lucky Strike cigaretta logójának megtervezésével szerzett magának hírnevet. A végeredményt mindannyian ismerjük: a gép törzsén végighúzódó UNITED STATES OF AMERICA felirat, az elnöki címer az ajtó mellett, az amerikai zászló az oldalkormányon, valamint a karibi-kék színben pompázó pilótafülke és ablakok alkotják az Air Force One dizájnját.
Elnöki különgép filmpremier a DoQ-n október 22-én 21.05-kor!
Kapcsolódó cikkek
- Űrutazós alkotással erősít a Paramount Channel a világűr hetén
- Kódolatlan hónapok a Telekomnál
- A nézők egymondatos filmajánlóit várja a Paramount Channel
- A tévézés valódi szabadságát kínálja a UPC
- A legizgalmasabb ősz következik az HBO GO-n és az HBO-n
- Miért várna a premierig? Nézze meg már most online a Saul fiát!
- DC++ 0.860 Beta
- Újabb kódolatlan hetek a MinDig TV-n!
- Megállapodást kötött a Netflix és a Liberty Global
- Filmnézés közben nyerhetnek a Paramount Channel nézői
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.