Egyezséget kötött a Samsung és a Rambus
Az Intel nemrégiben bizony elég csúnya szavakkal illette a Rambus-t, amiért az a pereskedéssel foglalkozik a lehető legjobb memóriák kifejlesztése helyett. Csalódást okozott ugyanis az Intelnek (és másoknak is) az új RDRAM technológia, amelyben az Intel annyira bízott.
Egyes hírek már-már arról számoltak be, hogy az Intel elfordul szövetségesétől, a Rambustól. A hírt az Intel később megcáfolta, az azonban kiderült, hogy az Intel eredeti tervei, miszerint minden területen az RDRAM-ot fogja támogatni igencsak megváltozott.
A cég ugyanis bekapcsolt utánégetőkkel igyekszik DDR-SDRAM támogatású chipkészlettel előrukkolni, (amit az AMD már megtett, neve AMD 760, és amely most úgy néz ki, mégsem lesz kiadva novemberben) az RDRAM pedig csak egyes szerverekbe szánt rendszerekben kerül alkalmazásra.
A történtek alapján a Rambus, amely feltehetően a világ egyik legnépszerűtlenebb, leginkább pereskedő és legtöbbet szidott számítástechnikával foglalkozó társasága most talán fellélegezhet. A Samsunggal kötött megállapodás is mutatja, milyen kétes a cég stratégiája: "a jogdíj, amit a Samsung a DDR-SDRAM és a közvetlenül hozzátartozó interfész elektronikáért fizetni fog, magasabb, mint a DR-DRAM hasonló jogdíja." Másszóval a Rambus úgy egyenlíti ki a két technológia között meglévő árkülönbséget, hogy felemeli a DDR-SDRAM jogdíját a (neki) megfelelő szintre.
A Samsung mellett jelenleg a Rambus DDR-SDRAM és RDRAM technológiájának gyártási jogaival rendelkezik a NEC, a Toshiba, a Hitachi és az Oki. Együttvéve ez az öt cég a világ DRAM gyártókapacitásának 40 százalékát teszi ki.
Kapcsolódó cikkek
- Intel: szabad az út az 50 nm-es Samsung DDR2 DRAM előtt
- 75 millió dolláros Rambus-AMD licenc-megállapodás
- További memóriaáramkör-gyártó beruházásokat tervez a Samsung
- A Samsung további beruházással igyekszik előzni
- 300 millió dolláros kártérítést fizet a Samsung a DRAM ármanipuláció miatt
- A Samsung 942 millió dollárt ruház be memóriagyártásba
- A Samsung megnöveli a DDR2 memória-gyártási mennyiségét
- Visszaszorul az Intel a flashmemóriák piacán
- Peren kívüli egyezségre jutott az Intel és a VIA
- A Rambus nyert az Infineon elleni fellebbezési perében