Együttműködési megállapodást kötött a MÁV-csoport és az Óbudai Egyetem
Közös jegyzetek összeállításától a „Karrierpizzáig”
Együttműködési megállapodást kötött a MÁV-csoport az Óbudai Egyetem öt karával. A dokumentum aláírói az egyetem akadémiai tudásának, valamint a vasúttársaság üzleti tapasztalatainak ötvözésével kívánják emelni a hazai műszaki, informatikai, gazdálkodási és társadalomtudományi képzés színvonalát.
A MÁV-csoport és az Óbudai Egyetem öt kara (a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar, a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar, a Keleti Károly Gazdasági Kar, a Neumann János Informatikai Kar, valamint az Alba Regia Műszaki Kar) között megkötött együttműködés célja az elméleti és a gyakorlati tudásbázis összekapcsolása, közös oktatási, kutatási és gyakornoki programok szervezése, szakmai gyakorlóhelyek biztosítása, valamint a kiemelkedő tehetségek egyéni gondozása. E célok megvalósítása érdekében a felek mozgósítják saját szakmai kapcsolatrendszerüket és intenzívebben bekapcsolódnak egymás tevékenységébe is. A MÁV-csoport szakértői például konzultációs lehetőséget biztosítanak az egyetemi karokon tanuló hallgatók számára, illetve részt vesznek az intézetek, tanszékek szakmai háttérmunkájában, jegyzetek összeállításában, tananyagok fejlesztésében, meghívott vendégelőadóként pedig megosztják szakmai tapasztalataikat a diákokkal, akik számára vállalják üzemlátogatás megszervezését is.
Az Óbudai Egyetem szakemberei a vasúttársaság által kezdeményezett és igényelt témákban kutatásokat és módszertani fejlesztéseket végeznek, továbbá közös kutatóműhelyeket hoznak létre. A felsőoktatási intézmény vállalja a MÁV-csoport vállalatainak egyetemen belüli népszerűsítését, ösztöndíjaik, pályakezdőknek szóló állásajánlataik közzétételét.
Az együttműködésbe a Hallgatói Önkormányzat is bekapcsolódik: programjain lehetőséget biztosít a MÁV-csoport képviselőinek a részvételre és félévente megszervezi a „Karrierpizza” rendezvényt, ahol a vasúttársaság szakembereivel kötetlen formában ismerkedhetnek meg a hallgatók.
„A vállalatvezetés nem titkolt célja, hogy a felsőoktatási intézményekkel kötött stratégiai, együttműködési megállapodások révén hosszabb távon is biztosítsa a cégcsoport számára a magasan képzett munkaerő utánpótlását. Az Óbudai Egyetem és jogelődje pedig már bizonyított ezen a téren, hiszen 177 munkatársunk szerzett diplomát ebben az intézményben.” – hangsúlyozta a szerződés aláírásakor Dávid Ilona. A MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint örvendetes, hogy a felsőoktatásban is egyre nagyobb szerephez jutnak a munkáltatói és a munkaerőpiaci szempontok, a cégcsoport pedig nyitott hasonló együttműködésre más felsőoktatási intézményekkel is. A MÁV Zrt. hosszú évtizedek óta alkalmaz elektromechanikai elven, az utóbbi évtizedekben pedig már elektronikus elven működő rendszereket. Ezeknek a magas szintű üzemeltetési és fejlesztési feladatai megkövetelik, hogy megfelelő képzettségű és tudású szakember álljon rendelkezésre a vasúti szolgáltatási színvonal, illetve a vasúti közlekedés biztonságának megtartása és emelése érdekében.
Dr. Réger Mihály, az Óbudai Egyetem rektora kiemelte: „Az együttműködés kereteinek kialakításakor alapvető szempont volt, hogy a lehető legszélesebb körben kezdődhessen meg a közös munka. Ennek bizonyítéka, hogy – a szakmai és képzési projektektől kezdve az ösztöndíj rendszer működtetésén át a gyakornoki programig – 13 kapcsolódási pontot talált az egyetem és a vasúttársaság a célok megvalósításához. A gyakorlatorientált képzés iránti nyitottság ugyanis a mai modern oktatás nélkülözhetetlen eleme, és az Óbudai Egyetem 6 karán tanuló 13 ezer hallgató számára óriási előnyt jelent a pályakezdésnél, mert a végzősök 85 százaléka műszaki diplomával lép ki a munka világába.”
Az együttműködési megállapodást a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatóján és az Óbudai Egyetem rektorán, illetve kancellárján kívül a vasúttársaság leányvállalatainak (MÁV-START, MÁV Szolgáltató Központ Zrt., MÁV Felépítmény-karbantartó és Gépjavító Kft. és a BHÉV Zrt.) első számú vezetői is ellátták kézjegyükkel.
Kapcsolódó cikkek
- Folytatódik a kémiai időutazás
- Megnyílt a debreceni Bűvösvölgy, Magyarország második médiaértés-oktató központja
- Először nyerte el külhoni magyar iskola a ”Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola” címet
- Interaktív, csapatmunkára ösztönző oktatási megoldás az izgalmasabb tanulásért
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Samsung SMART School: három éve a hazai digitális oktatás szolgálatában
- Microsoft: Izgalmas bejelentések a holnap induló BETT konferencián
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Kiválasztották az ABB egyetemi ösztöndíj pályázatainak győzteseit
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást