Mi az Internet of Things, és miért lesz nekem jobb tőle?

forrás: Prím Online, 2017. február 22. 09:23

A Netlife tesz egy próbát, és közérthető egy Flat Art stílusú animációs kisfilm formában elmagyarázza, milyen felhasználási lehetőségei vannak az Internet of Thingsnek a mindennapjainkban, illetve az üzleti szférában. A téma komoly, a megvalósítás pedig kellemes, hisz a készítők az aranyos grafika mellett egy-egy humoros mondat elejtésétől sem ijedtek meg.

A videó angol nyelvű, de bekapcsolható rajta a magyar felirat, hogy ezáltal is még több embert érhessen el az üzenet. Az "oktatás" során három fő témakört érintenek. Az első az otthon témája, ami voltaképp a Smart Home nyújtotta lehetőségeket hivatott vázolni.

 

Ezekkel az újításokkal már találkozhattunk korábban is. A lényege annyi, hogy a jövőben az otthonunkban a legutolsó csavar is gépesíthető lesz, és ezáltal egy telefonról bármit állíthatunk. Tegyük fel, hogy a karácsonyi szünetben elutaztunk szüleinkhez, és a spórolás és környezettudatosság oltárán lecsavartuk otthon a fűtést. Senki sem szeretne hideg lakásba hazaérni, így hazaérkezés előtt a telefonunkon egy gombnyomással beállíthatjuk a hőfokot, hogy mire megérkezünk kellemes meleg fogadjon bennünket. De megtehetjük ugyanezt a redőnyökkel, lámpákkal, sütővel, bármivel. Ha elfelejtettük lekapcsolni a lámpát, (vagy elfelejtettük, hogy elfelejtettük-e :) ) akkor már nem kell visszafordulnunk a buszmegállóból.

 

 

Vannak azonban merőben új gondolatok is, amivel eddig nem találkozhattunk. A videó felveti, hogy egy tejüzemi vállalatnak milyen előnyei lehetnek egy ilyen rendszer üzemeltetésében, de ez csak egyetlen terület és annak is csak a jéghegy csúcsa. A felhasználási lehetőségeket csak a fantázia és a vállalatok igényei határozhatják meg.

 

A kisfilm utolsó példája az egészségügy sci-fi filmekbe illő forradalmasítását vázolja. Röviden: az orvos elvégzi rajtunk a szükséges felméréseket, de a diagnosztikát már az IoT-ra és a Big Datára bízza. A rendszer az eredményeket átfuttatja a meglévő adatbázison, és a mesterséges intelligencia sormintákat keres. Ha egyezéseket talál, azt közli az orvossal, és így kezdeti stádiumban diagnosztizálható (korábbi minták alapján) egy-egy betegség, amit nem is kell kiemelnünk, hogy mennyire fontos a gyógyíthatóság szempontjából.

 

Már nagyon várjuk, hogy mikor jön el ez a világ, de egy biztos: A Netlife ezen dolgozik, és reméljük minél előbb a mindennapjaink részévé válnak a fejlesztéseik!

 

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet

A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél. 

2024. november 21. 20:54

Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál

A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról. 

2024. november 21. 19:31

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01