A jövő idén Sopronban kezdődött
Március utolsó hétvégéjén a robotoké és drónoké volt a főszerep Sopronban, ahol a Drón és Robotika Show 2.0-án választ kaphattunk olyan kérdésekre, minthogy lesz-e valaha android miniszterelnökünk vagy hogyan készíthetünk akár mi magunk végtag-implantátumokat.
Végre egy esemény, ami nagyon is a közeli jövőről szól a jelen embereinek. Az idén második alkalommal megrendezett Drón és Robotika Show 2.0 amellett, hogy tájékoztat, szórakoztat, segít is. Hogy miben?
Például abban, hogy bemutatja az e-Nable szervezetet és segít őket népszerűsíteni.
Az e-NABLE Magyarország egy globális önkéntes mozgalom hazai képviselete, ahol a tagok szabadidejükben 3D nyomtatott kezeket készítenek végtaghiányos gyerekeknek. Az olcsón előállítható, személyre szabott protézisek elsődleges célja, hogy a viselője otthonosan érezze magát a testében és a hiányosság helyett a lehetőséget lássa önmagában. Szenner Richárd a szervezet képviseletében felhívta a figyelmet arra, hogy milyen fontos, hogy a szükség és a segítség egymásra találjon és ebben örömmel vesznek mindenféle segítséget.
Az esemény egyik előadása társadalomtudományi kérdéseket is felvetett, ebben a nagyon is száraznak tűnő, “kocka” világban. Már a rendezvény első napján választ kaphattunk arra a kérdésre, hogy lesz-e android miniszterelnökünk? Egyáltalán: hogyan működne egy olyan politikai rendszer, amelyben emberek és intelligens robotok egyszerre élnének együtt? A válasz Dr.Tóth Csaba az ELTE-ÁJK adjunktus, Politikatudományi Intézet oktatója szerint, bár feltételezés alapú, de egyértelmű: Ha lesz még emberiség a fejlett robotok korában és lesznek miniszterelnökök, akkor lesz.
Takács Árpád előadásában az önvezető autózás jelenéről, és az AImotive technológiai megoldásairól beszélt, azaz arról, hogyan ismeri fel környezetét, hoz döntéseket, és hajtja azokat végre egy ilyen, mesterséges intelligencia alapú rendszer. Megtudhattuk, hogy mikortól tekinthetünk egy autóra önvezetőként.
A visszatérő “vendégek” mellett - Óbudai Egyetem, ELTE, BME, stb. - idén először állított ki a Nyugat-Magyarországi Egyetem, a Győri Egyetem és az imPro Music School is. A nagyközönség előtt először itt mutatkozott be kiállításon a UBtech edukációs humanoid robotja és a Yuneec professzionális drónjai, de természetesen a nagysikerű Segway akadálypálya, a HURBA workshop és a Puli Space is tiszteletét tette a kiállítótérben.
A szervezők ezúttal is nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy ne csak nézelődni lehessen, hanem az érdeklődők a lehető legtöbb eszközt és fejlesztést ki is tudják próbálni. Így lehetett holdjárót és drónt vezetni, robotot építeni, intelligens homokkal ismerkedni és átélni a virtuális valóság adta élményeket.
Kapcsolódó cikkek
- Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy robot segít a fejlesztésben
- Nagy a tét, időben kell lépni
- Csúcstechnológiával mutatkozik be a Universal Robots
- Az ABB 3D-s innovatív minőségellenőrzési technológiai cég felvásárlásával bővíti digitális termékkínálatát
- Óriásit nőtt tavaly a Universal Robots
- A rotorok és robotok újra támadnak!
- A jövő mérnökei: ilyen lesz a munka az ipari robotokkal
- A farmról a hűtőig, együttműködő robotok segítségével
- Az LG futurisztikus robotokkal egészíti ki „Internet of Things” ökoszisztémáját
- A világ legkönnyebb okosszemüvegét alkotta meg az Epson
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.