Programozás és kódolás gyermekeknek a Vodafone és a KódGarázs szervezésében
A Vodafone Magyarország és a KódGarázs együttműködésében TelcoCamp elnevezéssel 2017. június 26. és 30. között nyári tábort szervez 12-14 év közötti, a telekommunikáció és informatika iránt érdeklődő gyermekek számára.
A Vodafone budapesti székházában tartandó 5 napos rendezvény célja, hogy élményalapú foglalkozásokon keresztül ismertesse és szerettesse meg a gyermekekkel a programozást, inspirálja őket, hogy bátran merüljenek el a kódolás világában, valamint feltárja számukra a telekommunikációs iparágban rejlő karrierlehetőségeket.
Az egész napos képzések, amelyeket ezúttal nem tanárok, hanem szakemberek – köztük a Vodafone önkéntesei és a KódGarázs oktatója – tartanak, olyan izgalmas témákra fókuszálnak, mint a Scratch vagy Processing programozás, a robotika, a számítógépes grafika és animáció, illetve a weboldalfejlesztés.
„Célunk az, hogy a gyermekek játékos formában sajátítsák el a programozói szemléletet és a rendszerezett gondolkodást. A táborozók valódi problémákra dolgoznak ki valódi megoldásokat, összefüggéseket fedeznek fel, és a kalandok során nem csupán informatikai ismereteik bővülnek, de számos más készségük, képességük is jelentősen fejlődik.” – mondta Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese.
„A KódGarázs oktatási tematikája a 8-18 éves korú fiatalok fogékonysági jellemzőire épül. Értjük és beszéljük a diákok nyelvét, tudjuk, mi ragadja meg a figyelmüket. Gondosan ügyelünk az egyéni képességekre és ötletekre, a kreativitásra és a megvalósítás élményére.” – mondta el Guzsaly Péter, a KódGarázs alapítója. “Nagyon örülünk, hogy idén nyáron már a Vodafone-nal közösen is szervezhetünk tábort. A KódGarázs oktatási modell alappillére ugyanis, hogy a technológiai szektor meghatározó cégeivel és a szakma szuperhőseivel dolgozunk együtt a fiatalok oktatásában, így a gyermekek első kézből és élvezetes módon sajátíthatják el az innovatív szemléletet és informatikai ismereteket."
A KódGarázs-Vodafone TelcoCamp-be bármely 12-14 év közötti gyermek jelentkezhet május 15. és 31. között. Amennyiben a létszám meghaladja a limitet, a szervezők a jelentkezések beérkezési sorrendjében választanak a jelentkezők közül.
Kapcsolódó cikkek
- Technológiai felfedezőútra érkeztek magyar hallgatók Kínába
- Átfogó programot indít a kormány az informatikus utánpótlás biztosítására
- Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
- Egyre fontosabbak a partneri minősítések az IT-szektorban
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást
- Innovatív képzési modell segíthet enyhíteni a hazai informatikushiányt
- Több mint 12 ezer gyerekhez jutott el 2016-ban a Legyél Te is Informatikus! program
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.