Digitális oktatás Samsung eszközökkel a Mobil Digitális Iskola országjárásán
Több mint 5000 diák ismerkedhetett meg a digitális oktatással a Samsung eszközökkel is felszerelt utazó osztályteremben, a Mobil Digitális Iskola (Mobidik) országjárása során.
A Mobidik projekt 2017 elején indult, hogy városról városra járva népszerűsítse a tabletek, okostáblák és digitális tananyagok szerepét az oktatásban. A Mobidik országjárásának hivatalos záróeseményét a Millenárison rendezték meg Czunyiné Bertalan Judit, digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztos és Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos részvételével.
A Digitális Oktatási Stratégia egyik fő küldetése, hogy olyan okoseszközök használatát vonja be oktatási célokra, melyek eddig nem képezték részét a hagyományos oktatásnak, ugyanakkor segítenek elmélyíteni a tudást, játszva tanítanak és közösségépítő szerepük is van. A projektben aktívan részt vesz a Samsung Electronics Magyarország a jól ismert SMART School modelljével, így a Mobidik program országjáró körútján olyan gyerekek és pedagógusok is megismerhették a digitális oktatást, akiknek még nincs tapasztalatuk ezen a téren.
Ahogyan a Samsung SMART School modell, úgy a Mobidik is nem csak a tanulni vágyó gyerekekhez szól, hanem a pedagógusoknak is lehetőséget biztosít a digitális felzárkózásra, az okostanteremmel való ismerkedésre. A Mobidik felszereltségének meghatározó eleme a Samsung digitális tábla, ami akár klasszikus osztálytermi táblaként is használható.
„Nagy öröm számunkra, hogy a Mobidik programnak köszönhetően a Samsung SMART Schoolban rejlő tanulási és oktatási lehetőségekkel 15 város, több mint 5000 diákja és több száz tanára ismerkedhetett meg. Azért is tartottuk fontosnak, hogy minél több helyre eljusson a Samsung SMART School, mert a digitális oktatás iránt érdeklődő tanárok most már kreditpontokat kaphatnak az akkreditált »A Samsung SMART eszközök alkalmazása a tanítás-tanulás folyamatában« című pedagógus továbbképzési programunk elvégzéséért” – mondta el Samu Zsófia, a Samsung Electronics Magyarország PR menedzsere.
A tableteken és az okostáblán is oktatásra kifejlesztett, a Samsung saját szoftvere és ingyenes applikációk segítenek az órák tervezésében és lebonyolításában. A tabletek egy osztálymenedzsment rendszeren keresztül kapcsolódnak össze, a tanárok így könnyedén és gyorsan tudnak minden résztvevővel tartalmat megosztani, anyagokat a táblán kivetíteni vagy feladatot kiadni.
Kapcsolódó cikkek
- A fiatalok a jövő munkahelyén szeretnének dolgozni
- A duális képzésben részvevők jobban teljesítenek
- Már óvodások számára is elérhető Polgár Judit komplex képességfejlesztő programja
- Tökéletes színbeállítás percek alatt
- A Samsung San Francisco-ban mutatta be a Smart TV-khez fejlesztett Tizen platform kiterjesztett verzióját
- Erre képesek a SAMSUNG ARTIK platformra épülő termékek
- Gyorsítja külföldi terjeszkedését a Codecool programozóiskola
- Programozás és kódolás gyermekeknek a Vodafone és a KódGarázs szervezésében
- Az új Tizen-alapú Samsung Z4 még kényelmesebb használatot és nagyobb teljesítményt biztosít
- Öt egyetemmel kötött partnerségi megállapodást a Wizz Air
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.