Átadták a 6. Fenntarthatósági Sajtódíjat
Immár hatodik alkalommal adták át a Fenntarthatósági Sajtódíjat a budapesti Akvárium Klubban megrendezett 10. Fenntarthatósági Napon.
A Fenntarthatósági Médiaklub és a Magyar Telekom közös pályázatát idén három kategóriában hirdette meg, a nyertesek 300 ezer forintos pénzjutalomban részesülnek. A díjjal olyan újságírók, bloggerek teljesítményét ismerik el, akik munkájukkal ráirányítják a közvélemény figyelmét, az életünket és környezetünket érintő kérdésekre, illetve támogatják a fenntarthatósági szemlélet erősödését a magyar médiában és közéletben egyaránt. Ebben az évben három kategóriában lehetett pályázni: „TV/rádió/ videós tartalom”; „írásos újságcikk (print, online)”, valamint „blog, vlog”.
A videós kategória nyertese Belicza Bea 24.hu-n publikált Egy nyelven sem beszél, mégis három nyelven ért és ír című munkája lett. A riport olyan fiatalokat mutat be, akik nem tudják kifejezni magukat szavakkal és a siketek jelnyelvét sem tudják megtanulni, ezért speciális kommunikációs eszközökre van szükségük. A digitális eszközök teszik lehetővé számukra a kommunikációt, sőt a tanulásban és a munka világában is helyt tudnak állni.
Bordás Veronika National Geographicban megjelent cikke a Magyarország: nemek és igenek címmel az írásos újságcikk (print, online) kategóriában bizonyult a legjobbnak. A cikk a nemek közötti esélyegyenlőség és társadalmi tolerancia jegyében a magyar gender kérdést és a szexuális kisebbségek jogait veszi górcső alá.
A blog/vlog kategória nyertese Melis Dóra: Ahol még a postás sem jár - tíz nap a felhők fölött című írása lett, amely a Rundebella utazóblogon jelent meg. A blogbejegyzés egy minisorozat része, amelyben diplomás remetéket, olyan embereket mutat be a szerző, akik távol a civilizációtól új életbe kezdtek és megtanultak a környezettel harmóniában élve teljesen önellátóan élni.
Csoportkép a díjazottakkal: (balról jobbra): Szomolányi Katalin, a Magyar Telekom Vállalati Fenntarthatósági Központjának vezetője, Bordás Veronika, Miksztai-Réthey Brigitta Belicza Bea képviseletében, Melis Dóra és Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója
Kapcsolódó cikkek
- 5G: Akár ötvenmilliárd összekapcsolt eszköz 2025-re
- A Magyar Telekom 2017. második negyedéves eredményei
- Az irányítási struktúra változásáról döntött a Magyar Telekom Igazgatósága
- A Magyar Telekom átadta az első, európai uniós forrásból fejlesztett új generációs szélessávú hálózatát
- A jövő munkahelyére készíti fel munkatársait a Telekom
- A ma esti kölni Gorillaz koncertet 360 fokos élő streamben közvetíti a Telekom
- A Telekom 5G-s hálózatot épít Zalaegerszegen
- A Magyar Telekom állásfoglalása
- Három aktuális hatósági hír a hírközlési piacról
- Június közepétől az EU országaiban már belföldi árakon barangolhatunk
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.