Ötödik alkalommal vettek részt magyar fiatalok a Nobel-békedíj átadáson a Telenor Youth Forum tagjaiként
Kevesen tudják, hogy a svéd feltaláló, Alfred Nobel nevéhez fűződő díjak közül az egyiket, a Nobel-békedíjat nem Svédországban, hanem Norvégiában adják át minden évben.
Idén ötödször vettek részt magyar fiatalok is a december 10-i hivatalos díjátadáson, majd az azt követő fáklyás felvonuláson és az ünnepi koncerten, amelyet a norvég koronaherceg is megtisztelt jelenlétével. A Telenor Csoport a Nobel Békeközpont hagyományos partnereként már ötödik éve a díjátadás hétvégéjére hívja Oslóba a Telenor Youth Forum (TYF) pályázat nyerteseit, akik az ünnepélyes eseményeken is részt vehetnek.
A Telenor Csoport 12 leányvállalata minden évben 2-2 tehetséges fiatalt delegál a Telenor Youth Forum programra, ahol a résztvevők egy évig közösen dolgoznak olyan kihívásokon, amelyekben digitális megoldásokkal igyekeznek valós társadalmi változást elérni. A program decemberben, a Nobel-békedíj átadásakor indul, ekkor kapják meg feladataikat a fiatalok, majd virtuális csapatokban folytatják tovább a közös munkát, és eredményeiket 2018 végén a Nobel Békeközponttal közösen szervezett digitális kiállításon mutatják be. A 2017. december 8-án indult TYF program 4 kihívást hirdetett meg, a big data, biztonságos internet a fiataloknak, biztonságos munkahely, digitális személyazonosítás témaköreiben. Magyarországot két egyetemista, Baukó Gréta pszichológus hallgató és Mátyás Máté közgazdász képviselte.
Baukó Gréta beszámolója a TYF workshopról: „Inspiráló és tanulságos volt a TYF nyitott és sokszínű csapatában, mentorok támogatásával dolgozni Oslóban. Életre szóló élményekkel és értékes nemzetközi kapcsolatokkal tértem haza. Lelkesedéssel vágok bele az online munkába a csapatommal. Célunk az internet biztonságosabbá tétele a gyerekek számára.”
"A Nobel-békedíj az emberiség legjobb oldalát hivatott támogatni: amikor az önzést legyőzi a mások iránt érzett felelősség és jóakarat. Részt venni a díjátadón felemelő és inspiráló volt – a Telenor Youth Forum kiváló résztvevőivel együtt megélni pedig felejthetetlen élmény marad számomra. 1,1 milliárd ember él napjainkban mindenféle hivatalos személyazonossági igazolvány nélkül – láthatatlanul az állami oktatási, egészségügyi, és jogvédelmi intézmények számára. A Telenor Youth Forum keretében ezt a kihívást igyekezzük legyőzni a modern telekommunikációs technológia segítségével, és valós változást elérni egy fantasztikus nemzetközi csapattal, akikre nagyon büszke vagyok!"- mondta Mátyás Máté, a TYF másik magyar nyertese a programról.
Kapcsolódó cikkek
- Online, SMS kóddal is szerződhetnek az adategyeztetésről lemaradt Telenor ügyfelek
- Az év applikációja lett a Telenor MyTV
- A Telenor ügyfelek időt és korlátlanságot kapnak ajándékba
- Országossá bővül az elkóborolt kutyák hazajutását segítő mikrochip-leolvasó hálózat
- Készülékbiztosítás is köthető a Telenornál
- Változtatásokat vezetett be a Telenor
- Új vezető a Telenor HR-divíziójának élén
- Két fiatal vehet részt az ötödik Telenor Youth Fórumon
- Pénzügyi, oktatási és képalkotó vállalkozások kerültek a Telenor startup programjába
- Hamarosan indul az előrendelés a Telenornál az iPhone 8 és az iPhone 8 Plus telefonokra
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.