A cyberbullying és az adatvédelem témái érdeklik leginkább a Netbiztos pályázat diákújságíróit

forrás: Prím Online, 2018. május 15. 08:34

Az internet izgalmas lehetőségeket nyújt a gyerekeknek, de nagyon fontos, hogy már fiatalon megtanulják, hogyan lehet kellő odafigyeléssel és tájékozottsággal elkerülni a veszélyes helyzeteket. A Telenor a DUE Médiahálózat idei Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján ismét díjazta azokat a diákújságírókat, akik ötletes videókkal hívták fel társaik figyelmét a biztonságos internethasználat témájára.

Vajon mennyire használja okosan az internetet a mai Z-generáció? Tudják, mire kell figyelni, hogy biztonságban legyenek az adataik és ezáltal a magánéletük? A DUE Médiahálózat és a Telenor erre a témára írta ki NetBiztos pályázatát az iskolaév kezdetén. A május 11-én kihirdetett nyertes pályázatok az adatvédelemre, a cyberbullying veszélyére és a tudatos internetezés fontosságára hívják fel a figyelmet.

 

Az első helyezett, az általános iskolás Szatmáry Zoltán „Zoli okos” című videója ötletesen hívja fel a figyelmet az interneten megjelenő veszélyekre és bemutatja, milyen a tudatos internethasználó. Zoltán a Telenor jóvoltából egy Samsung Galaxy Tab A 10.1 tabletet és egy éves korlátlan Hipernet-használatot nyert.

 

Zöldi Bianka vehette át a második díjat a Virtuálisan történik, de valós életeket tesz tönkre című videójáért, amelyben interjús formában szólaltat meg olyan kortársakat, akik valódi internetes zaklatás áldozatai. Nyereménye egy Samsung Galaxy J5 2016 okostelefon, egy 3 hónapra szóló díjmentes Telenor BLUE M tarifacsomaggal.

 

A látogatás című videójával Hegedűs Benjamin nyerte el a harmadik díjat. Munkájában szemléletes példán keresztül mutatja be, hogy mennyire fontos jelszavaink védelme és az, hogy senkinek, de még barátainknak se adjuk ki ezeket az adatainkat. Kreativitását a Telenor egy Samsung Galaxy J5 2016 okostelefonnal és egy hozzá tartozó feltöltőkártyával díjazta.

 

 

A Telenor felelős szolgáltatóként arra törekszik, hogy szupergyors Hipernet hálózatát korlátok nélkül, minél szabadabban, de egyúttal biztonságosan használhassák a fiatalok. Ezért fontos, hogy rendszeresen beszélgessenek velük arról, hogy mire kell figyelni és hogyan  lehet elkerülni a veszélyes helyzeteket. Hipersuli programjuk keretében évente több ezer diákot oktatnak a biztonságos internethasználat tudnivalóira. A DUE Médiahálózat diákújságírói pályázatai pedig segítenek, hogy a gyerekek nyelvén, az általuk legfontosabbnak tartott témákon keresztül hívják fel a figyelmet a tudatos és biztonságos netezésre.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n

Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó. 

2024. november 2. 13:31

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59