A Nikon hivatalosan is bejelentette az új szupertelefotós objektívjét
A Nikon bejelentette az AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR szupertelefotós objektívet, amely kompatibilis a Nikon FX-formátumú digitális SLR-fényképezőgépeivel.
Az AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR egy nagy teljesítményű, FX-formátumú szupertelefotós objektív, amelynek gyújtótávolsága 500 mm. A Fresnel lencsetag alkalmazása lehetővé tette az objektív méretének és súlyának jelentős csökkentését, ennek köszönhetően pedig az állvány nélküli szupertelefotós fényképezés is egyszerű és élvezetes.
Az objektív mérete jelentősen csökkent: legnagyobb átmérője 106 mm, hossza pedig 237 mm. Súlya körülbelül 1460 g (azaz megközelítőleg ugyanannyit nyom, mint az AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR), míg más 500 mm-es objektívek általában 3000 grammnál is nehezebbek.
Az AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR por- és cseppálló, ez pedig az elülső objektívelemre felvitt fluorbevonattal együtt hihetetlenül sokoldalúvá teszi az új objektívet.
A PF lencsetag és a három ED-üvegelem gondoskodik a kivételes élességről és a részletes képalkotásról, amelyek révén az objektív tökéletes a nagy felbontású digitális fényképezőgépekkel való használathoz. Ezenkívül a Nikon olyan anyagok felhasználásával készítette az új PF-objektívelemet, amelyek hatékonyan csökkentik a PF-rendszerek esetén előforduló (diffrakciós) tükröződést. A Nikon bevonattechnológiáinak együttműködése révén különlegesen tiszta képek készülhetnek – mindez a szellemképek képződését és a tükröződést igen hatékonyan megelőző nanokristály bevonattal kezdődik.
A fókuszcsoportba tartozó objektívelemek tömegének csökkentésével gyorsult az automatikus élességállítás. Az AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR objektívbe épített VR-mechanizmus fényképezőgép rázkódását ellensúlyozó hatása körülbelül négy lépésközzel* rövidebb záridő használatával egyenértékű. Az objektív megkapta a SPORT VR módot is. A SPORT mód különösen az olyan, gyorsan és kiszámíthatatlanul mozgó témák fotózásakor hasznos, mint a vadmadarak; továbbá a keresőben megjelenő kép stabilizálásának köszönhetően ideális például a sportesemények megörökítéséhez, valamint a videórögzítéshez is.
Az FTZ bajonettadapterrel az objektív a szintén ma bejelentett Z-bajonettes, tükör nélküli fényképezőgépekkel is használható. A fotósok így egy minden eddiginél kompaktabb rendszerrel élvezhetik az 500 mm-es gyújtótávolsággal történő szupertelefotózás élményét.
A Nikon bemutatja a külön megvásárolható DF-M1 gyorskeresőt is, amely különösen hasznos a szupertelefotós fényképezés során. Mivel ilyenkor a keresőben csupán egy igen szűk terület látható, könnyű szem elől téveszteni a témát. Ez a kiegészítő azonban segít nyomon követni a kívánt témát még akkor is, ha gyorsan mozog.
A PF lencsetag lehetővé tette az objektív mértének és súlyának csökkentését, így az objektívet már olyan helyekre is magukkal vihetik a fotósok, ahol a korábbi szupertelefotós objektíveket nehézkes lett volna használni. A kisebb súlynak és méretnek köszönhetően állványra sincs szükség, mivel a szupertelefotózás már kézben tartott géppel is lehetséges. Az AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR jelentősen kibővíti a szupertelefotózás lehetőségeit, mivel a kiemelkedő teljesítmény kompakt mérettel és kis súllyal párosul.
Fő funkciók
- A Fresnel (PF) lencsetagnak köszönhetően jelentősen kisebb és könnyebb
- A por- és cseppálló kialakítás, valamint a Nikon által használt fluorbevonat hatékonyan gátolja meg a por, a vízcseppek, a zsír és a szennyeződések megtapadását
- Csúcsmodern optikai technológia, amelyben egy PF lencsetag és a három ED-üvegelem gondoskodik a kivételes élességről és a részletes képalkotásról, amelyek révén az objektív tökéletes a nagy felbontású digitális fényképezőgépekhez
- Az optikai teljesítményt nem befolyásolja a TC-14E III AF-S telekonverter
- Az új PF lencsetag olyan anyagok felhasználásával készült, amelyek hatékonyan tartják kordában a PF-rendszerek esetén előforduló (diffrakciós) tükröződést
- A nanokristály bevonat hatékonyan csökkenti a szellemképek kialakulását és a tükröződést, így tiszta képek készítését teszi lehetővé
- A fókuszcsoportba tartozó objektívelemek tömegének csökkentése révén gyorsult az automatikus élességállítás
- Az objektívbe épített VR-mechanizmus fényképezőgép rázkódását ellensúlyozó hatása körülbelül négy lépésközzel* rövidebb záridő használatával egyenértékű
- A VR-mechanizmus két üzemmóddal – NORMÁL és SPORT – rendelkezik
- Az elektromágneses rekeszmechanizmus hajszálpontos rekeszvezérlést tesz lehetővé
______________
* Ennek mérése a CIPA-szabványnak megfelelően, NORMÁL módban, egy teljes képes, 35 mm-es filmnek megfelelő képérzékelővel ellátott digitális SLR-fényképezőgéppel történt.
Kapcsolódó cikkek
- Új Nikon fejlesztések
- A fotós Tomas Sentpetery kedvelt európai úti célok helyszínein ás a dolgok mélyére
- Az új, rögzített gyújtótávolságú telefotó objektív a Nikon kínálatában
- A Nikon egy esküvői fényképezéssel foglalkozó lookbookot ad ki
- A Nikon négy terméke nyert TIPA World Awards 2018 díjat
- Bukom bokszvilágának brutális romantikája
- A Nikon európai nagykövete feltárja a nyers igazságot napjaink globális hulladékproblémájáról
- A Nikon nagykövete, Joel Marklund a Svédországban élő számik életét dokumentálja
- Új Nikon teleobjektív sport- és természetfotózáshoz
- Európai fotósok lenyűgöző képsorozatot készítettek a Sony SEL100F28GM objektívjével
Fényképezés ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.