120 hardver ötlet érkezett a Startup Campus Tungsram programra
A várakozásokat felülmúlva, országosan 120 hardver ötlet érkezett a Startup Campus Tungsram programjára. Az idén tavasszal először elinduló, magyar startupoknak szóló akcelerációra az egészségügy és életmód-technológia területéről pályáztak legtöbben, de mobilitás, okos város, energia és agrártechnológia megoldásokkal is nagy számban jelentkeztek.
Február 29-én zárult a jelentkezés a Tungsram és a Startup Campus közös, a régióban is egyedülálló akcelerációs programjára, melyben a bekerülő startupok 20 millió forintos befektetést, gyártási kapacitást és üzleti képzést kapnak ahhoz, hogy a féléves program végére sorozatgyártásra alkalmas prototípust és piacképes üzleti modellt készítsenek. A lehetőség iránti érdeklődés kiemelkedő, összesen 120 magyar jelentkezést regisztráltak a szervezők.
A legtöbb jelentkezés, az ötletek mintegy harmada egészségügy- és életmód-technológia területre érkezett, emellett 30 okos városokkal kapcsolatos, 27 energetikai, 13 agrártechnológiai, valamint 12 mobilitással kapcsolatos pályázat futott be a szervezőkhöz. A programra már akár egy ötlettel, de kész prototípussal is lehetett jelentkezni. A leadott jelentkezések több mint felének kezdetleges vagy kész prototípusa van, harmadát pedig szakértő validálta.
A több mint száz jelentkező közül a legígéretesebb csapatok következő megmérettetése a március 16-19 között megrendezendő Bootcamp (kiválasztási tábor) lesz, az innen bekerülő csapatok pedig már áprilisban elkezdhetik a termék- és üzletfejlesztési munkát. A projekteket a Tungsram mérnöki támogatással és gyártási kapacitással segíti, az eredményes induláshoz a Startup Campus nyújt üzleti képzéseket és szakmai mentorálást. Az akceleráció fő befektetési partnere az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures, emellett szakmai partnerként csatlakozott a Deloitte Private és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA), az EDC Debrecen pedig a program hivatalos Smart City partnere. Az akcelerációt október végén egy Demo Day zárja, ahol a résztvevők a nagyközönség előtt is bemutathatják fejlesztéseiket. A legjobb projektek további 50 milliós befektetést is kaphatnak a program után.
Kapcsolódó cikkek
- A világ egyik legjelentősebb befektetési eseményén vett részt a magyar startup delegáció
- 207 millió forint befektetést kapott a Trustchain digitális szerződéskötő platform
- 70 milliós befektetést kaphatnak magyar startupok a régióban is egyedülálló programban
- Megduplázná az 1 millió könyv letöltést a BOOKR Kids 2020-ban
- Ernyőmegállapodás segíti a hazai startupok globális terjeszkedését
- Hat magyar cég is bemutatkozott a világ egyik legnagyobb fintech eseményén
- 7 egyetemi ötlet kapott 15 millió forintos befektetést a Hiventures-től
- Sikeresen mutatkoztak be a magyar startupok az ázsiai fintech csúcstalálkozón
- Stratégiai együttműködési megállapodás a Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram között
- A Hiventures ismét felrázta a régiós startup ökoszisztémát
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.