Első tapasztalatok az online nyelvvizsgákról
A koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet idején az arra alkalmas vizsgaközpontok online módon is szervezhetnek nyelvvizsgát annak érdekében, hogy a rendkívüli körülmények között is biztosított legyen a nyelvvizsgázás lehetősége. Az első tapasztalatok szerint a folyamat zökkenőmentesen zajlik, a vizsgázók nemcsak felkészültek, hanem becsületesek is. A kötelező próbavizsga segít nekik a felkészülésben és a magabiztos vizsgázásban, az otthoni nyugodt és stresszmentes körülmények által a teljesítményük is érzékelhetően javul.
Április végén a kormány döntésének értelmében az előírt feltételeknek megfelelő nyelvvizsgaközpontok mindegyike megkapta az akkreditációt az online formában szervezhető nyelvvizsgáztatáshoz. Ennek köszönhetően a fiatalok az egészségügyi kockázatok növelése nélkül juthatnak többletpontokhoz a felsőoktatási felvételi eljárásban.
Magyarországon jelenleg négy vizsgaközpont rendelkezik engedéllyel online nyelvvizsgákhoz az Oktatási Hivatal Nyelvvizsga Akkreditációs Központjától. A négyből három cég már lebonyolította az első online vizsgákat. Az eddigi tapasztalatok minden várakozást felülmúlóan pozitívak.
“Az elmúlt napokban több százan tettek online nyelvvizsgát az iTOLC-nál, az átlageredményük kifejezetten jónak mondható, ami arra utal, hogy felkészülten ülnek le a számítógépek elé. Az online vizsgák esetében az általunk biztosított két éles vizsgázási lehetőség és az azokat megelőző kötelező próbavizsga tovább növeli a vizsgázók magabiztosságát. Felmérésünk szerint a vizsgázók 91 százaléka a vizsgahelyi vizsgával szemben az online vizsgázást választaná” - mondta Egyed Bernadett, az iTOLC ügyvezetője, aki hozzátette: a vizsgaközpontok kiemelt figyelmet fordítanak a biztonság garantálására.
A számítógép segítségével olyan hétköznapi helyzeteket is szimulálni tud a nyelvvizsga, mint egy chat-es beszélgetéses vagy egy blogposzt megírása. Az eredményt gyorsan, egy hét múlva meg is tudják a vizsgázók.
„A fiatal generációnak nem jelent problémát a szoftver otthoni települése, de természetesen kérdés esetén telefonon azonnal rendelkezésre állunk. Elmondhatatlanul jó érzés a vizsgázók és a szüleik visszajelzése, amit az ügyfélszolgálaton tapasztalunk” – fűzte hozzá Egyed Bernadett.
Beváltnak nevezte továbbá a kötelező próbavizsgát, amelynek segítségével a vizsgázók megismerik a rendszert és tudják, hogy élesben mire számíthatnak. Szintén ezt igazolják a vizsgák sikerességei is. Hozzátette, a két vizsgaalkalom lehetőségével az első online vizsgák után a vizsgázók átlagosan harmada él.
Az érdeklődők a vizsgaközpont honlapján és Facebook-oldalán további információkat is elérnek.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.