Elérhető a magyar nyelvű MI és robotikai képzés

forrás: Prím Online, 2020. június 28. 15:56

A legújabb digitális tudások, a mesterséges intelligencia és robotika oktatásához szükséges tananyag és módszertan készült, amely ráadásul több nyelven (magyarul, angolul és németül) is elérhető a Neumann Társaság részvételével sikeresen zárult projektben. 

Az Európai Unió finanszírozásával, a határokon átnyúló kapcsolatokat (Interreg) ösztönző együttműködés keretében, osztrák-magyar résztvevők által kifejlesztett képzési rendszer az EDLRIS (European Driving License for Robots and Intelligent Systems; Európai Jogosítvány Robotokhoz és Intelligens Rendszerekhez) nevet viseli. Ez sokaknak ismerős lehet: megidézi az Európai Számítógép-használói Jogosítvány (ECDL) betűszavát – épít az ECDL magyar és osztrák letéteményeseinek: a Neumann Társaságnak és az Osztrák Számítógép-tudományi Társaságnak a tapasztalataira.

 

A két tudományos egyesület mellett az EDLRIS kifejlesztésében osztrák oldalról a Grazi Műszaki Egyetem és a Burgenlandi Pedagógia Főiskola Online Campusa – magyar oldalról pedig a győri Széchenyi István Egyetem vett részt. Arról, hogy a tananyag a gyakorlatban is hasznosítható ismereteket tartalmazzon, magyar és osztrák szakértőkből, ipari és kormányzati vezetőkből álló felügyelőbizottság gondoskodott.

 

Az eredmény egy szabványosított, több országra érvényes képzési és minősítési rendszer, amely alaposan kidolgozott tantervet és részletes online tréninganyagot foglal magában négy modulba rendezve: robotika (alap és haladó szinten), mesterséges intelligencia (alap és haladó szinten). Ezek a modulok egymástól függetlenül taníthatók, illetve tanulhatók, s egy minősítést biztosító vizsgarendszerrel igazolható az elsajátított ismeret.

 

 

Az EDLRIS fejlesztése során Ausztriában és Magyarországon is zajlottak tréningek, háromszázan már meg is szerezték a szerezték meg a minősítést. A tanfolyamok, vizsgák, a különböző országokban való használhatóság tapasztalatai, a visszajelzések mind beépültek a végleges rendszerbe.

 

„Az MI és a robotika iránti igény igen erőteljes, sőt elvárás szinten megjelenik az új kerettantervben is, ezért nagy jelentőségű, hogy egy ilyen több oldalról kipróbált tananyag elkészült. A Neumann Társaság várja a jelentkezéseket és ajánlja oktatási intézmények - középiskolák, egyetemek, főiskolák - számára a mesterséges intelligenciával és robotikával kapcsolatos kész, komplett, az igények minőségi kielégítését lehetővé tevő tananyagot, képzési és vizsgarendszert” – mondta el dr. Beck György, a Neumann Társaság elnöke. 

 

Az új rendszer mesterséges intelligenciával kapcsolatos alapmodulja kiváló kiindulás lehet, hogy hazánk az európai országok közötti MI kihívásban jól teljesítsen. E mellett a Neumann Társaság az igényeknek megfelelően kész beépíteni ezt a többféle és többszintű anyagot a már több mint két évtizede sikeresen működő, alapvető digitális ismeretek elsajátítását biztosító ECDL képzési rendszerébe is. 

 

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36