Villamosmérnök-képzés 2020 szeptemberétől Kaposváron
A Robert Bosch Kft., az Óbudai Egyetem és Kaposvár város együttműködésének köszönhetően a szeptemberben induló villamosmérnök képzés erősen kötődik a valós ipari szükségletekhez. Így az Óbudai Egyetem kihelyezett villamosmérnök képzésén már a tanulmányok során számos lehetősége nyílik a diákoknak az elméleti ismeretek valós, konkrét projekteken történő alkalmazására.
Az új kaposvári villamosmérnök BSc képzés a magyarországi duális felsőoktatás fontos bázisaként kíván hozzájárulni a gyakorlatorientált oktatás széles körű bevezetéséhez. Az Óbudai Egyetem, valamint a képzési program kialakítását ipari tapasztalatokkal támogató Robert Bosch Kft. is elkötelezett egy Ipar 4.0 laborhálózat létrehozása mellett. Ez a hálózat országos és közép-kelet-európai szinten is kivételes lehetőségeket biztosít a képzés területén. A két szervezet közötti együttműködési megállapodás rögzíti a közös K+F+I fejlesztési irányokat is a mesterséges intelligencia, robotika, precíziós gazdálkodás és önvezető járművek tématerületeken belül. A tervek szerint az oktatásban a Robert Bosch Kft. szakemberei közvetlenül is részt vesznek majd és neves akadémiai szakembereket is felkértek, hogy támogassák a programot.
A most induló műszaki képzés célja, hogy az ipar irányába orientált és az ipari foglalkoztatás követelményeit ismerő oktatók értékes szakmai tudást adjanak át a hallgatóknak, megteremtve a színvonalas képzés alapját. A cél az, hogy a mérnökhallgatók a legkorszerűbb technikai-technológiai ismereteket sajátíthassák el a gyakorlatban, így munkába lépésük után azonnal meg tudják állni a helyüket, feladataikat az első naptól kezdve közel teljes értékűen tudják végezni. A tervek szerint a Kaposváron induló műszaki képzés 2030-ig fokozatosan bővül: legalább három szakirányon BSc és MSc képzés is része lesz majd az oktatásnak, megteremtve ezzel a multidiszciplináris mérnökképzés alapjait. Kaposvár a megfelelő oktatási infrastruktúra mellett lakhatási, szabadidős és sportolási lehetőségeket is kínál a hallgatóknak. Továbbá ipari partnerekkel kutatás-fejlesztési projekteket is indítanak, ezzel is erősítve a régió és az ország versenyképességét.
Kapcsolódó cikkek
- Elérhető a magyar nyelvű MI és robotikai képzés
- Ingyenes online kurzusok a cyber-biztonsági szakemberek számára
- Pályaváltás: 2 hetes, ingyenes IT-karrier alapozó képzés indul
- Ötösre vizsgázott a Vodafone a tanév végén digitális kompetenciafejlesztésből
- A fél ország itt készült a matekérettségire
- A tanárok digitális képzésén múlik a jövő generáció sikere
- TudásPakkal segíti a HiperSuli a szülőket és a tanárokat
- Összefogtak a hazai nagyvállalatok az oktatás fejlesztéséért
- Virtuális Startup Campus
- Alkotó teenagerek
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.