BMe VIK felvételi adatok 2020
1122 hallgató kezdi meg tanulmányait a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán 2020 szeptemberében. A felvettek átlagpontszáma 423,86 pont, ami kiemelkedően magas.
2020 szeptemberében 1122 hallgató kezdheti meg tanulmányait az ország legnagyobb műszaki karán, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán.
A BME-re felvett hallgatók több mint 24%-a a BME VIK-et választotta, átlagpontszámuk 423,86 pont.
Mérnökinformatikus szakon a felvettek száma 674 fő, átlagpontszámuk 433 pont, villamosmérnöki szakon 318 fő , átlagpontszámuk 420 pont, üzemmérnök-informatikus szakon 130 fő, átlagpontszámuk 380.
Az új hallgatókat a virtuális térben köszöntötte Charaf Hassan dékán július 23-án este , közvetlenül a ponthatárok kihirdetése után, a VIKoff Meeting keretében.
Kapcsolódó cikkek
- Tehetségápolási program hallgatóknak koronavírus idején
- 15 millió forint kezdőbefektetés egyetemista startup ötleteknek
- Január 31-ig jelentkezhetnek az informatikushiánnyal küzdő cégek
- Működnek az új magyar zsebműholdak
- A BME középiskolai tanárokat díjazott
- Folytatódik a PARIPA-program
- Meghosszabbítja stratégiai együttműködését a Siemens és a BME
- Ismét egyetemisták gyűjtik össze a mérnöki szakma nagyjait
- Egyetemi ötletek kaptak 9 millió forintos befektetést
- Az ABB értékes műszerekkel támogatja a BME szakmai oktatási tevékenységét
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.