Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
Az ELTE Informatikai Kar idei felvételi eredményei a növekedésről, a felsőoktatási rendszerben elfoglalt pozíció megerősödéséről szólnak. Az átlagpontszám a tavalyihoz képest is emelkedett, immár 436 pont, programtervező informatikus szakon pedig az első két hely az ELTE-é.
A most zárult felvételi eljárásban összesen 911 hallgatót vett fel az ELTE Informatikai Kar, ez a szám megközelíti az előző év kiugróan magas felvételi létszámát. Ebből 509 fő szeptemberben a budapesti programtervező informatikus BSc képzésen kezdheti meg tanulmányait. Itt a tavalyi 380-ról 395-re nőtt a bejutáshoz szükséges pontszám, ami országosan kiemelkedően magas. Sőt, ezen az alapszakon az ELTE szombathelyi képzésére lehetett a második legmagasabb (336-os) ponthatárral bekerülni, a Debreceni Tudományegyetem lett a harmadik (323).
Az ELTE Informatikai Karon a legmagasabb a ponthatár a műszaki menedzser szakon is (352), gépészmérnöki szakon pedig csak a Budapesti Műszaki Egyetem (330) tudta az ELTE-t megelőzni.
A magas ponthatárok mellett a mesterképzések esetében mintegy 50%-os emelkedés figyelhető meg a felvettek számában, a múlt évi 95 hallgató után idén már 140-en nyertek felvételt.
Szeptemberben indul először az Ipar 4.0 mesterképzés is, Szombathelyen és az EIT Digitalban. Korábbi évekhez hasonlóan magas felvételi ponttal (300 pont) a legjobb szombathelyi diákok jutottak be az ELTE Informatikai Kar Savaria Műszaki Intézet gyakorlatorientált gépészmérnök képzésére.
Fontos eredmény, hogy az egyes képzési területeken a felvételt nyert hallgatók számának emelkedése a minőség emelkedésével jár együtt. Ezt legjobban az mutatja, hogy az átlagpontszám a tavalyihoz képest is emelkedett, immár 436 pont.
Az idei felvételi pontszám emelkedés azt igazolja, hogy az informatika területén tanulni vágyó fiatalok nagyra értékelik az ELTE Informatikai Kar biztos elhelyezkedést és a nemzetközi szinten is versenyképes, kettős diplomás mesterképzéseit.
Kapcsolódó cikkek
- Mesterséges tananyagot fejleszt az ELTE és a Microsoft
- Tématerületi Kiválósági Program online Workshopja az ELTE-n
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Égető kérdések megvitatásával kezdte meg a távolléti oktatást az ELTE Informatikai Kara
- Online feladatbankkal segíti az informatika érettségire készülő diákokat a Neumann Társaság
- Educatio kiállítás 2020
- Hamarosan dönteni kell a továbbtanulásról
- Jubilál a továbbtanulók nagyrendezvénye
- Egyetemi felvételi: ezt kell átgondolnia a családoknak