Kriptovaluta kereskedés mesterséges intelligenciával
Az egyik legrangosabb francia startup verseny, a Graines de Boss nyertesei közé került a B-cube.ai, a Start it @K&H inkubátor által mentorált győri startup. A 15 díjazott közé több mint 2000 jelentkező közül választották be a csapatot, akik mesterséges intelligencia alapon működő kriptovaluta kereskedő platformot hoztak létre.
A kriptovaluta kereskedésre dolgozott ki innovatív megoldást a Start it @K&H által inkubált győri startup, a B-cube.ai, amivel elnyerték a Graines de Boss rangos francia startup verseny díját. „A B-cube.ai sikere jól szemlélteti, hogy a hazai startupok nemcsak nyitottak az innovatív megoldásokra, de a fintech szakembereket világszerte foglalkoztató kérdésekre is tudnak új válaszokat adni. A sikerüket azonban alapvetően meghatározza, hogy a kezdeti időszakban megfelelő támogatást kapjanak. A Start it @K&H inkubátorprogramunkat éppen azért indítottuk el immáron három éve, hogy az ilyen csapatokat segíthessük innovatív szolgáltatásokkal, irodai és IT felhőszolgáltatási infrastruktúrával, valamint szakértő mentorálással, Budapest mellett 2019 októbere óta már Győrben is” – mondta el Németh Balázs a K&H Operáció, technológiák és lakossági hitelkezelési divízió vezetője.
Áttörés a kriptovaluta kereskedésben
Kriptovalutával kereskedni nem könnyű feladat, amit az is igazol, hogy a kriptokereskedők 95 százaléka nem termel profitot. A probléma megoldására ezért a – részben magyar, részben francia tagokból álló – csapat a világon elsőként hozott létre egy olyan teljesen automatizált kriptovaluta-kereskedő platformot, ahol a kereskedést mesterséges intelligencia optimalizálja. A platform újdonsága, hogy az AI alapú motor különféle analízisek és komplex matematikai modellek alapján küldi a jelzéseit, így a rendszer valós időben kereskedik, azaz valós időben hajtja végre a tranzakciókat. Mindezt úgy, hogy közben az ügyfelek forrásait nem szükséges letétbe helyezni. Az ún. automatizált kereskedési botokat 2020 márciusában indították el, és rövid időn belül elképesztően magas, 160 százalékos hozamot értek el. Ez jól szemlélteti az innovációban rejlő lehetőségeket. Nem véletlen, hogy a feltörekvő startup ügyfeleinek 70 százalékát már a nemzetközi piacon gyűjtötte, az USA-tól Európán át Kínáig. A korábban több hazai díjat is elnyert csapat nem áll meg az eddigi sikereknél: jelenleg különféle pénzügyi termékek fejlesztésén dolgoznak, melyek szélesebb körben is elérhetővé teszik az eddig csak a nagy vagyonnal rendelkező befektetők számára elérhető megoldásokat. Emellett olyan pénzügyi eszközökre is fejlesztenek automata kereskedéseket végrehajtó algoritmusokat, mint a részvények és az arany.
Kapcsolódó cikkek
- Így lesz biztonságos és kényelmes a vezetés mesterséges intelligenciával
- Dyntell: Debrecenből a világhírbe
- Az egészségügynek égető szüksége van a mesterséges intelligencia alkalmazására
- Bosch: Akár 25 százalékkal is növelhető a gyártás termelékenysége az Ipar 4.0 megoldásokkal
- Órák alatt fejleszt önvezető megoldásokat a Continental és az NVIDIA számítógép klasztere
- Az elektromos autózás legnagyobb kihívására ad megoldást a magyar fejlesztés
- Fizikai érintés nélküli érintőképernyő a Jaguar Land Rovertől
- Már a 100. munkatárs csatlakozott a Continental budapesti MI fejlesztő központjának csapatához
- Mesterséges intelligencia húzhatja ki a válságból a cégeket
- Az Infinity SOC lehetővé teszi a cyber-támadások gyors és pontos kezelését
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.