USA/technológiai cégek - "hackerellenes" összefogás
Az IT-ISAC ("információs technológiai információmegosztó és elemző központ") nevű közös intézmény - éjjel-nappal üzemelő, nonprofit szerveződésű biztonsági központ - 750 ezer dolláros alappal indul, és más technológiai cégek is csatlakozhatnak, mindössze évi 5 ezer dollár tagsági díj fejében. A "klubtagok" kölcsönösen tájékoztatják egymást saját termékeik biztonsági szempontból érzékeny pontjairól, a behatolási kísérletek elhárítása érdekében alkalmazott eljárásmódokról. Új számítógépes "vírustörzs" felbukkanása vagy újfajta hacker-technikák jelentkezése esetén a technológiai vállalatok riasztják a közös biztonsági programban részt vevőket, és igyekeznek csírájukban elfojtani az új fenyegetéseket.
A kezdeményezés egyik fő kiváltó eseménye az volt, hogy tavaly februárban olyan hatalmas vállalati website-ok bénultak meg "e-mail-elárasztás" nyomán, mint a Yahoo!, az Amazon, az eBay, az E-Trade vagy éppen a CNN.com. Az IT-ISAC napi tevékenységét az atlantai székhelyű Internet Security Systems nevű vállalat vezérli.
Mint illetékesek a The Wall Street Journalnek elmondták, a működés megkezdéséről szóló híradást követően az az egyik fő céljuk, hogy minél kevesebbet szerepeljenek az újságokban, hiszen tevékenységük csak így lehet eredményes. A lap megjegyezte, hogy a bankszektorban, a telefoniparágban és az elektromos iparban már léteznek csendben működő műhelyek, amelyek feladata a "kibernetikus sérülékenység" kiküszöbölése.
Kapcsolódó cikkek
- Kimentek a divatból a vírusok?
- A vállalati csaló profilja
- A biztonsági cégek is tehetetlenek lesznek...
- Kétmilliárd bizalmas adat mások kezében
- Kevesebb a hackertámadás, több a kár
- Triplájára növekedett az online csalások száma
- A hétvégén feltörték a NASA szervereit
- Az új Panda Antivírus Platinum 7.0 erőddé alakítja PC-jét
- Szakértők szerint megbukott a Microsoft biztonsági kezdeményezése
- Biztonsági rés ezúttal a Macromedia-nál