Ericsson Programozó Bajnokság 2020
Pörgesd fel az őszi hónapokat! Várunk Téged és barátaidat a 10. Ericsson Programozó Bajnokságon, ahol egy játékos kihíváson keresztül tehetitek próbára magatokat.
Mi a feladat?
A verseny három online fordulóból áll.
Az első fordulóban kódotokkal - az általatok választott programnyelv (C, C++, Java vagy Python) segítségével szimulálnotok kell GAIA világában megjelenő vírus beavatkozás nélküli terjedését. Mindenki, aki sikeresen szimulációt hajt végre, továbbjut a második fordulóba.
A második fordulóban már a kódotoknak a vakcinák gyártásával kell megakadályoznia, hogy elterjedjen a vírus a világban. Számítani fog a gyorsaság, és a vakcinának a hatékony területi elosztása.
A legjobb 12 csapat jut tovább a döntőbe (9 diák + 3 szenior csapat), ahol a feladatotok közös erővel megfékezni a vírust.
A díjak:
- Fődíj: a 3 fős csapat minden tagja egy LEGO® MINDSTORMS® Robot Inventor-t kap
- 2. díj: a 3 fős csapat minden tagja egy 1 éves Pluralsight előfizetést kap
- 3. díj: a 3 fős csapat minden tagja egy JBL E65BTNCBLK fekete fejhallgatót kap
A verseny időzítése:
- Jelentkezési határidő: 2020. október 13. éjfél
- Online selejtező: október 16. – október 29.
- Online elődöntő: október 30. – november 1.
- Online döntő: november 26.
Jelentkezés: középiskolásokból, felsőoktatásban tanulókból vagy tapasztalt programozókból álló 3 fős csapatokban október 13. éjfélig.
Kapcsolódó cikkek
- Egy ponttal győzte le a női különdíjast az Ericsson első egyéni c# programozó versenyének nyertese
- Az UNICEF és az Ericsson közösen méri fel az iskolák internet-hozzáférését világszerte
- Az Ericsson megkötötte századik kereskedelmi 5G szerződését
- Az Ericsson felmérése szerint így néz majd ki a jövő logisztikája
- Online programozó tábort szervez a Vodafone
- Az Ericsson építi a Deutsche Telekom németországi 5G-hálózatát
- Új megoldás erősíti az Ericsson 5G platformját
- Az Ericsson megtette az utolsó lépést is a Standalone 5G bevezetése felé
- Ericsson Mobilitási Jelentés
- A digitális oktatásban segít az Ericsson új programja
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.