Újabb nemzetközi rangsorban képviseli Magyarországot a Corvinus Egyetem
A THE szakterületi listáján összesen 729 felsőoktatási intézmény szerepel a világ minden tájáról. A magyarországi intézmények közül egyedül a Corvinus Egyetem található meg a gazdasági és üzleti rangsorban. A szakértők a rangsorok összeállításában hasonló módszereket alkalmaztak, mint az egyetemi világranglista esetében. A lista készítői az oktatási környezet, kutatás, idézettség, ipari bevételek és nemzetközi orientáció alapján mérték az intézmények teljesítményét, de nézték a tanárok és diákok, a külföldi hallgatók és a férfi-női arányokat is.
A Times Higher Education rangsora előtt nem sokkal egy másik brit rangsor sorolta top százba a Corvinus egyik mesterképzését. A Financial Times legjobb menedzsment képzéseket listázó nemzetközi listájára 2020-ban került fel az egyetem Vezetés és szervezés mesterszakja, mégpedig a globálisan legjobb 100 üzleti iskola közé. A rangos helyezéssel a Corvinus mesterképzése nemcsak itthon számít egyedülálló programnak, hanem nemzetközi viszonylatban is kiemelkedik.
A Financial Times felmérése szerint a Corvinus Vezetés és szervezés mesterszakján lediplomázott hallgatók átlagfizetése három évvel a végzésük után bruttó 600.000 forint, amely a Diplomás Pályakövetési Rendszer adatai szerint másfélszer magasabb az ugyanezt a mesterképzést más hazai egyetemen elvégzettek átlagfizetésénél. A rangsor arra is kitér, hogy a Corvinus mesterszakán végzettek 96 százaléka három hónapon belül elhelyezkedik a munkaerőpiacon.
A Corvinus mesterképzésekért felelős dékánja, Habis Helga szerint a mesterképzésbe fektetett két év többszörösen megtérül: „Kutatások bizonyítják, hogy a mesterszakos diploma megszerzése után magasabb kezdőfizetésre és folyamatosan növekvő bérekre számíthatnak a corvinusos hallgatók a munkaerőpiacon. 7-7,5 év távlatában pedig átlagosan akár 60 százalékkal is magasabb lehet a BCE-n végzettek jövedelme. Ráadásul a Corvinus mesterszakjain lediplomázott hallgatók könnyebben és gyorsabban találhatnak maguknak munkát, mint az alapszakot végzett diákok.” – hangsúlyozta a dékán.
A Corvinus kiváló mesterképzéseire keresztfélévben is lehet jelentkezni. Azok, akik 2021. februárjától a Corvinuson szeretnének tanulni, november 15-ig adhatják le jelentkezésüket a meghirdetett mesterszakokra. A jelentkezés módjáról és a felvételiről itt található bővebb információ.
Kapcsolódó cikkek
- Profi szakembert találni még nem volt ilyen egyszerű!
- Közös képzéseket indít a Széchenyi István Egyetem és a Huawei
- Covid-díj a pedagógusok munkájának elismerésére
- Ingyenes informatikai alkotószakkörök gyerekeknek
- Itt a vége – megindult az utolsó roham az OKJ képzésekért
- A hibrid oktatásé a jövő
- A 3D technológiát és a távoktatást támogatja az Alza
- Mobilapp segítségével edukál az MKIK
- Sürgeti a nagyvállalatok és az egyetemek oktatási együttműködését az EJMSZ
- Az egész országból jelentkezhetnek az érdeklődő diáklányok a Morgan Stanley foglalkozásaira
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.