Kelet-Európa legjobb üzleti iskolái között a Corvinus
A Budapesti Corvinus Egyetem az egyedüli magyar felsőoktatási intézmény, amely bekerült a nagy presztízsű, üzleti iskolákat besoroló Eduniversal kelet-európai rangsorába. Az egyetem már negyedik éve szerepel dobogósként a neves rangsoron, idén 21 ország 86 iskolája közül lett a második.
A francia Eduniversal hálózat minden évben elkészíti a világ üzleti oktatással foglalkozó felsőoktatási intézményeinek rangsorát, azzal a céllal, hogy irányt mutasson az üzleti képzések iránt érdeklődőknek egyetemválasztáskor. A szervezet a világ összes üzleti iskolájából a legismertebb ezer intézményt választja ki, az iskolákat pedig 9 földrajzi régió szerint rangsorolja: Afrika, Közép-Ázsia, Eurázsia és Közel-Kelet, Távol-Kelet, Latin-Amerika, Észak-Amerika, Kelet-Európa, Nyugat-Európa, valamint Óceánia.
Az Eduniversal kettős módszertan használatával állítja össze évente megjelenő rangsorát. Az értékelést a felmérésben részt vevő ezer intézmény dékánjainak szavazata alapozza meg, amelyet kiegészítenek az Eduniversal saját belső értékelési rendszerének eredményei. A rangsorban elfoglalt hely a tudományos munka értékelése mellett az egyetem nemzetközi reputációját is kiemelten kezeli.
A Budapesti Corvinus Egyetem már negyedik éve szerepel az Eduniversal kelet-európai rangsorának első három helyezettje között. Idén 21 ország 86 üzleti iskolája közül került ki másodiknak. A rangsor első helyén a Prague University of Economics and Business található, míg a harmadik helyen a Univesity of Warsaw – Faculty of Management és a University of Ljubljana – School of Economics and Business osztozott.
A kelet-európai rangsorban elért kiemelkedő helyezésen túl a Budapesti Corvinus Egyetem idén is megtartotta ötből négy pálmás besorolását. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Palms of Excellence díj birtokosaként négy pálmás besorolással, azaz kimagasló dékáni szavazatszámmal, a Budapesti Corvinus Egyetemnek idén is sikerült bent maradnia az Eduniversal hálózat 200 legjobb üzleti iskolájának elit klubjában.
A Palms of Excellence díjátadó a nemzetközi szervezet egyhetes világkongresszusának egyik csúcspontja volt, amelyet a járványhelyzetre való tekintettel idén online, de egyedi és előremutató virtuális megoldásokkal rendeztek meg.
Kapcsolódó cikkek
- Januárban megtartják a továbbtanulók nagyrendezvényét
- Újabb nemzetközi rangsorban képviseli Magyarországot a Corvinus Egyetem
- Sürgeti a nagyvállalatok és az egyetemek oktatási együttműködését az EJMSZ
- Az idei műszaki felvételik nagy vesztese a magyar gazdaság jövője lehet
- Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban
- Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Educatio kiállítás 2020
- Hamarosan dönteni kell a továbbtanulásról
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy az igény a jogi, orvosi, pénzügyi vagy műszaki előképzettséggel rendelkező informatikusokra
A digitalizáció a pénzügyektől az oktatáson át az agráriumig, a kiskereskedelemig és az egészségügyig valamennyi iparágat átalakítja, ezért a munkáltatók előnyben részesítik azokat a junior informatikusokat, akik valamilyen, az IT-n kívüli szakmai előképzettséggel, illetve különböző iparágakban szerzett projekt-tapasztalatokkal – és esetleg menedzseri készségekkel és jó kommunikációs képességekkel – is rendelkeznek.